Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Ekologia

Gucci rezygnuje z naturalnych futer

Adobe Stock
Jeden z najbardziej znanych domów mody na œwiecie poinformował, że w swoich kolekcjach nie będzie używać naturalnych futer. Decyzja będzie obowišzywać od sezonu wiosna-lato 2018.

Decyzję ogłosił wczoraj podczas bezpoœredniej transmisji na Facebooku prezes firmy Marco Bizzari.

Gucci przestaje używać futer ze zwierzšt zarówno hodowlanych, jak i upolowanych w celu pozyskania futra. Dotyczy to m.in. norek, kojotów, jenotów, lisów, królików czy karakułów. Takš decyzję podjęły wczeœniej takie marki jak Giorgio Armani, Hugo Boss, Stella McCartney, sklepy H&M czy Zara.

Podjęta przez Gucci decyzja jest efektem wieloletnich rozmów prowadzonych z organizacjami The Humane Society of the United States (HSUS) oraz LAV, należšcymi do międzynarodowej koalicji stowarzyszeń zajmujšcych się ochronš praw zwierzšt Fur Free Alliance. To dzięki nim w 2006 roku powstała inicjatywa Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer), prowadzona w ponad 20 krajach na œwiecie.

Jak mówił Bizzari ogłaszajšc decyzję firmy, marka ma nadzieję, że poprawi ona sytuację zwierzšt i zachęci przedstawicieli branży do podejmowania podobnych działań.

ródło: otwarteklatki.pl

ródło: otwarteklatki.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL