Prawie 67 milionów drzew posadzono w 12 godzin

aktualizacja: 02.07.2017, 21:42
Foto: Twitter

Mieszkańcy stanu Madhya Pradesh w środkowych Indiach zasadzili prawie 67 milionów drzew w 12 godzin. Pobili w ten sposób rekord Guinnessa, a w akcji wzięło ponad 1,5 miliona ludzi.

REDAKCJA POLECA

Półtora miliona ludzi, od uczniów i studentów począwszy, poprzez nauczycieli, inżynierów i gospodynie domowe, na przedstawicielach rządu skończywszy wzięło udział w akcji sadzenia drzew.

Wciągu 12 godzin posadzono 66 mln 750 tys. drzew w 24 gatunkach pochodzących z wielu różnych szkółek w całym stanie.  Sadzono je w określonych 24 okręgach w dorzeczu rzeki Narmady.

Dzisiejszy rekord bije znacząco poprzedni. W lipcu ubiegłego roku również w Indiach, w stanie Uttar Pradesh, w ciągu 24 godzin posadzono 50 milionów drzew.

Ta masowa akcja ma za zadanie zwiększyć świadomość obywateli Indii dotyczącą zanieczyszczenia środowiska i realizację zobowiązań, których ten kraj podjął się podczas paryskiej konferencji klimatycznej. Celem Indii jest zwiększenie powierzchni lasów do 2030 roku do 95 milionów hektarów. Jest to też realizacja planu podjętego przez rząd Indii aby znów uczynić je krajem zieleni. Przeznaczono na ten cel 6,2 mld dolarów.

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE