Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Ekologia

Prawie 67 milionów drzew posadzono w 12 godzin

Twitter
Mieszkańcy stanu Madhya Pradesh w œrodkowych Indiach zasadzili prawie 67 milionów drzew w 12 godzin. Pobili w ten sposób rekord Guinnessa, a w akcji wzięło ponad 1,5 miliona ludzi.

Półtora miliona ludzi, od uczniów i studentów poczšwszy, poprzez nauczycieli, inżynierów i gospodynie domowe, na przedstawicielach rzšdu skończywszy wzięło udział w akcji sadzenia drzew.

Wcišgu 12 godzin posadzono 66 mln 750 tys. drzew w 24 gatunkach pochodzšcych z wielu różnych szkółek w całym stanie.  Sadzono je w okreœlonych 24 okręgach w dorzeczu rzeki Narmady.

Dzisiejszy rekord bije znaczšco poprzedni. W lipcu ubiegłego roku również w Indiach, w stanie Uttar Pradesh, w cišgu 24 godzin posadzono 50 milionów drzew.

Ta masowa akcja ma za zadanie zwiększyć œwiadomoœć obywateli Indii dotyczšcš zanieczyszczenia œrodowiska i realizację zobowišzań, których ten kraj podjšł się podczas paryskiej konferencji klimatycznej. Celem Indii jest zwiększenie powierzchni lasów do 2030 roku do 95 milionów hektarów. Jest to też realizacja planu podjętego przez rzšd Indii aby znów uczynić je krajem zieleni. Przeznaczono na ten cel 6,2 mld dolarów.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL