Inwazja motyli na Syberii

aktualizacja: 28.06.2017, 22:41

W okolicach Tomska i Nowosybirska zaobserwowano prawdziwą inwazję motyli. Choć takie "naloty" zdarzają się dość często, w tym roku chmara motyli jest wyjątkowo liczna.

REDAKCJA POLECA
12.06.2017
Wypadek autokaru z pielgrzymami na Syberii
24.05.2017
Archeologia: Będą badać ziemię zamiast kości
01.05.2017
Majówka w Rosji: trzy osoby postrzelone
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Delikatne, biało-czarne owady to niestrzęp głogowiec (Aporia crataegi) – gatunek motyla dziennego z rodziny bielinkowatych.

Motyle te powszechnie występują w Europie (z wyjątkiem Skandynawii i Wielkiej Brytanii, gdzie wyginęły), w Azji i Ameryce Północnej.

Mieszkańcy obszarów, do których dotarły tysiące owadów, nazwali już to zjawisko "motylokalipsą"

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE