Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Edukacja i wychowanie

OIRP w Warszawie ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży

AdobeStock
OIRP w Warszawie poinformowała o organizowanym konkursie dla młodzieży w wieku 13–19 lat łšczšcy naukę o prawie i zabawę pod hasłem „Law in action, czyli prawo na co dzień”.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na to, że prawo jest wokół nich i mogš się zetknšć z jego działaniem na każdym kroku. Jesteœmy przekonani, że nasze przedsięwzięcie zachęci młodzież do kreatywnego przedstawiania rzeczywistoœci przy użyciu narzędzi, które sš nieodłšcznym towarzyszem w ich codziennym życiu – telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, itp.

Jak informuje OIRP - konkurs ma uœwiadomić młodzieży, że prawo jest żywe i prawo ich otacza. Nie sš to jedynie puste paragrafy w kodeksach, ale realne doœwiadczenia, które ich dotykajš tu i teraz. Jako radcowie prawni, czyli praktycy stosujšcy prawo na co dzień, czujemy się szczególnie zobowišzani do tego, aby pokazywać młodym ludziom, jak korzystać z tych paragrafów.

Przedmiotem konkursu „Law in Action czyli prawo na co dzień" jest stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego – filmu, którego celem będzie przedstawienie prawa w działaniu. Film można nakręcić w dowolnej technologii, dowolnym sprzętem (kamerš, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym). Długoœć filmu nie powinna przekraczać 2 minut. Oceniana będzie zarówno warstwa merytoryczna, jak i artystyczna filmu.

Za zdobycie trzech pierwszych miejsc przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci urzšdzeń elektronicznych:

Nagroda za zajęcie I miejsca: Dron PARROT Disco FPV, Nagroda za zajęcie II miejsca: Kamera GOPRO HERO6 Black, Nagroda za zajęcie III miejsca: Głoœnik JBL Boombox Czarny.

Wszelkie szczegóły dotyczšce procedury zgłoszenia oraz przesyłania filmów znajdujš się na stronie konkursu.

Zgłoszenia młodzieży do konkursu wraz z materiałem filmowych przyjmowane będš przez nas do dnia 30 marca 2018 r. włšcznie. W dniu 27 kwietnia 2018 r. ogłosimy listę osób, które zostały zakwalifikowane do finału konkursu, który zostanie zorganizowany jako uroczystoœć w terminie do dnia 11 maja 2018 r.

ródło: OIRP w Warszawie

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL