Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dyplomacja

Dariusz Rosati: Prezydent Andrzej Duda skarży się w Niemczech na Polskę

Dariusz Rosati
Fotorzepa, Piotr Wittman
Dariusz Rosati przyznał, że jest zaskoczony relacjš prezydenta Andrzeja Dudy z rozmowy z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem. Duda twierdzi, że tłumaczył Gauckowi iż Polska "nie jest dziœ sprawiedliwym państwem".

Swojš rozmowę z prezydentem Niemiec Andrzej Duda relacjonował w czasie wystšpienia z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Europoseł PO nie ukrywał, że treœć tej relacji go zaskoczyła. - Pan prezydent skarży się na Polskę podczas wizyty w innym państwie - ocenił dodajšc, że ocena Dudy jest nieprawdziwa. - Oczywiœcie, sš w Polsce przypadki biedy, krzywdy. Nie można jednak powiedzieć, że państwo nie jest sprawiedliwe - mówił Rosati.

Były szef MSZ podkreœlił, że rolš prezydenta jest budowanie dobrego wizerunku Polski za granicš. - Kampania wyborcza skończyła się w maju - przypomniał polityk PO. Według Rosatiego słowa Dudy wynikajš "z braku doœwiadczenia" i "uczenia się trudnej roli prezydenta".

Andrzej Duda złożył wizytę w Niemczech 28 sierpnia. Była to jego druga zagraniczna wizyta w roli głowy państwa (wczeœniej odwiedził Estonię).

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL