Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dyplomacja

Burmistrz Fulop wysłuchał "twardych słów" prezydenta Dudy

Twitter/Kancelaria Prezydenta fot. Jakub Szymczuk
Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Po uroczystoœci odbył krótkš rozmowę z burmistrzem miasta Stevenem Fulopem

Przy okazji kilkudniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda pojawił się w Jersey City. W towarzystwie swojej małżonki i burmistrza miasta złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim.

Andrzej Duda przy okazji odbył krótkš rozmowę ze Stevenem Fulopem. Jak przekazał szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, nie było to spotkanie, ale krótka wymiana zdań.

- Prezydent zgodnie ze swojš deklaracjš złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. To była wola prezydenta wyrażona kilka dni temu, że chce w dyskusji, która toczy się w sprawie losu tego pomnika, bardzo wyraŸnie zaznaczyć, że wymaga on uszanowania, że jest także dla prezydenta rzeczš niezwykle cennš jako dziedzictwo pamięci o bohaterach, którzy zginęli za ojczyznę - mówił Szczerski.

Jak dodał Szczerski, "burmistrz wysłuchał po raz kolejny doœć twardych słów polskiego prezydenta, który powiedział doœć kategorycznie i wyraŸnie, że oczekuje wypełnienia obowišzku, jakim jest poszanowanie Pomnika Katyńskiego w Jersey City".

W poniedziałek władze miasta i przedstawiciele amerykańskiej Polonii osišgnęły porozumienie w sprawie przyszłoœci pomnika. Monument zostanie przeniesiony o około 60 metrów. Nadal będzie znajdował się na nabrzeżu rzeki Hudson.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL