Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dyplomacja

Rex Tillerson źle się poczuł. Odwołane spotkania w Kenii

AFP
Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson, który udał się w podróż służbowš do Afryki (szef dyplomacji USA odwiedził już Etiopię i Dżibuti, w przyszłym tygodniu ma być w Czadzie i Nigerii), odwołał zaplanowane na sobotę spotkania w Kenii z powodu choroby - informuje BBC.

Tillerson dotarł do Nairobi w pištek. To pierwsza wizyta Tillersona w Afryce od czasu objęcia urzędu szefa amerykańskiej dyplomacji.

Według informacji BBC choroba Tillersona nie jest poważna, choć nie wiadomo na co dokładnie uskarża się sekretarz stanu.

- Sekretarz nie czuje się dobrze, po wielu dniach pracy nad ważnymi sprawami w USA, m.in. nad kwestiš Korei Północnej i dlatego odwołał sobotnie spotkania - poinformował podsekretarz stanu Steve Goldstein w rozmowie z Reutersem.

W pištek Donald Trump ogłosił, że jest gotów na spotkanie z Kim Dzong Unem, do którego może dojœć pod koniec maja. Dzień wczeœniej Tillerson mówił jednak, że USA sš wcišż "bardzo daleko od bezpoœrednich rozmów i negocjacji z Koreš Północnš". 

Po ogłoszeniu przez Biały Dom informacji o spotkaniu prezydenta USA z przywódcš Korei Północnej, Tillerson stwierdził, iż "najwyraŸniej Donald Trump uznał, że nadszedł czas na spotkanie" z Kim Dzong Unem i podkreœlał, że rozmowy prezydentów nie sš równoznaczne z rozpoczęciem negocjacji z Koreš Północnš.

ródło: Newsweek

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL