Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dyplomacja

Andrzej Duda o otruciu Skripala: Nie może pozostać bez odpowiedzi

AFP
Prezydent Andrzej Duda wydał oœwiadczenie w zwišzku z otruciem byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii.

"Z głębokim niepokojem przyjšłem wiadomoœć o brutalnym i szokujšcym zamachu na rodzinę Skripalów, w którym ucierpiał również funkcjonariusz brytyjskiej policji" - czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta.

"W imieniu wszystkich Polaków oraz władz RP pragnę wyrazić solidarnoœć z działaniami podejmowanymi przez rzšd Pani Premier Theresy May. Użycie broni chemicznej na terytorium naszego strategicznego sojusznika nie może pozostać bez odpowiedzi" - przekazał Andrzej Duda.

"Sprawcy powinni zostać zidentyfikowani i ukarani. Będziemy œciœle współpracować z Wielkš Brytaniš w tej kwestii na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, NATO, UE i Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej" - kończy prezydent.

Siergiej i Julia Skripal zostali otruci w niedzielę 4 marca. Mężczyzna przez wiele lat był podwójnym agentem. Agent GRU przekazywał informację brytyjskiej jednostce MI6.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL