Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dyplomacja

Siemoniak: Ostatni polski premier w Białym Domu? Tusk

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Prezydent (Donald) Trump, gdy był w Warszawie nawet nie chciał tracić czasu i nie spotkał się z premier (Beatš) Szydło" - napisał na Twitterze były wiceszef MON, polityk PO Tomasz Siemoniak.

"Ostatnim prezydentem RP podjętym w Białym Domu był prezydent (Bronisław) Komorowski. Ostatnim przyjętym tam premierem - Donald Tusk" - przypomniał Siemoniak.

Fakt iż prezydent Andrzej Duda wcišż nie spotkał się z Donaldem Trumpem w USA wypomniał też polskiej dyplomacji były wiceminister spraw zagranicznych, obecnie polityk PO, Paweł Zalewski.

"Duda jest prezydentem 33 miesišce i dotšd nie miał oficjalnej wizyty u prezydenta USA w Waszyngtonie. Lech Wałęsa miał jš po 4 miesišcach od objęcia urzędu,Kwaœniewski po 8, Kaczyński po 8 , Komorowski po 6. I niech ktoœ powie, że Duda przypadkiem poluje na Trumpa na korytarzach" - napisał.

 

We wtorek Onet podał, że - w zwišzku z niezadowoleniem USA przyjęciem przez polski parlament i podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN - Amerykanie mieli zdecydować, że do czasu przyjęcia zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej prezydent Donald Trump ani wiceprezydent Mike Pence nie będš się spotykać z prezydentem Andrzejem Dudš i premierem Mateuszem Morawiecki. Onet powołuje się przy tym na notatkę polskich dyplomatów po spotkaniu z bliskim współpracownikiem sekretarza stanu Rexa Tillersona. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika jednak, że doniesienia Onetu sš mocno przesadzone.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL