Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dyplomacja

Departament Stanu zaprzecza: Nie zawieszamy stosunków z Polskš

Pixabay
Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert skomentowała doniesienia mówišce o tym, że Amerykanie wprowadzili sankcje wobec polskich władz.

Portal Onet.pl powołał się dziœ rano na notatkę przygotowanš 20 lutego przez polskich dyplomatów po spotkaniu z asystentem sekretarza stanu ds. Europy oraz Eurazji A. Wessem Mitchellem, specjalnš doradczyniš wiceprezydenta Mike’a Pence’a ds. Europy i Rosji Molly Montgomery oraz odpowiedzialnym w Departamencie Stanu za kwestie Holokaustu Thomasem K. Yazdgerdim.

Amerykanie mieli wówczas ostrzec, że dopóki obowišzujš w Polsce przepisy, które ograniczajš swobodę wypowiedzi i badań w sprawie roli Polaków w Zagładzie Żydów, ani Donald Trump, ani Pence nie przyjmš prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Czytaj więcej

Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert powiedziała, że doniesienia o zawieszeniu przez USA stosunków z Polskš sš fałszywe.

- WyraŸnie przedstawiliœmy nasze obawy w zwišzku z tš ustawš - powiedziała Nauert.

- Polska jest bliskim sojusznikiem w ramach struktur NATO i to się nie zmieni. Nie oznacza to, że nie ma między nami rozbieżnoœci w kwestii ustawodawstwa. Nie zamierzamy jednak rezygnować z naszych zobowišzań w kwestii zapewniania bezpieczeństwa - dodała rzeczniczka Departamentu Stanu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL