Iran zbuduje pomnik upamiętniający schwytanie amerykańskich marynarzy?

aktualizacja: 19.03.2016, 12:59
Foto: YouTube

W Iranie ma powstać pomnik, który przedstawiać ma 10 amerykańskich marynarzy zatrzymanych przez Strażników Rewolucji w styczniu 2016 roku.

REDAKCJA POLECA
13.01.2016
Iran: Amerykańscy marynarze już na wolności
12.01.2016
Iran zatrzymał 10 amerykańskich marynarzy
kariera
Jak powinien zachowywać się menedżer?

Pomnik upamiętniający 10 internowanych przez Iran w styczniu 2016 roku marynarzy z USA miałby stanąć na wyspie Kharg. Dowódca marynarki wojennej Strażników Rewolucji gen. Ali Razmjou w rozmowie z brytyjskim "Daily Telegraph" oświadczył, że pomnik miałby stanowić "atrakcję turystyczną". - Jest wiele zdjęć uwieczniających ten incydent. Dlatego chcemy zbudować pomnik, który by go symbolizował - mówił komandor Ali Fadavi w rozmowie z irańskimi mediami. 

Amerykańscy marynarze zostali zatrzymani przez Iran w styczniu, gdy dwa amerykańskie patrolowce wpłynęły na irańskie wody terytorialne w okolicach wyspy Farsi. Iran wypuścił marynarzy w ciągu 24 godzin od ich zatrzymania.

Gen. Razmjou twierdzi, że Irańczykom udało się pozyskać 13 tys. stron poufnych informacji z laptopów, GPS-ów i map, które znajdowały się na zatrzymanych okrętach z USA. Strażnicy Rewolucji zamierzają wydać książkę opisującą cały incydent, która zawierałaby opis międzynarodowych reakcji na to wydarzenie i sposobu, w jaki było ono relacjonowane. 

Komentarz dnia
Żródło: Times of Israel

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE