Radosław Sikorski ostrzega przed eurosceptycyzmem: Nie jest dobry dla Polski

aktualizacja: 06.02.2016, 06:55
Radosław Sikorski
Radosław Sikorski
Foto: Fotorzepa

Psucie kontaktów z Niemcami rządzonymi przez Angelę Merkel nie jest mądre - mówił w TVN24 były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, komentując politykę zagraniczną rządu PiS.

REDAKCJA POLECA

Sikorski przekonywał, że zbliżenie z eurosceptyczną Wielką Brytanią, która chce ograniczyć świadczenia socjalne dla imigrantów przybywających na Wyspy, zmusi PiS do tłumaczenia Polakom "poświęceń na ołtarzu eurosceptycyzmu". Sikorski spodziewa się bowiem, że UE ostatecznie zawrze z Londynem kompromis, który "na pewno nie pomoże" Polakom myślącym o wyjeździe do Wielkiej Brytanii. - Eurosceptycyzm nie jest dobry dla Polski - ocenił były szef polskiej dyplomacji.

Sikorski przyznał też, że nie wie co Wielka Brytania mogłaby zrobić dla Polski w kontekście UE. Przypomniał jednocześnie, że Brytyjczycy od początku popierali wzmocnienie wschodniej flanki NATO, więc również w tej kwestii niewiele więcej można od nich uzyskać. Dlatego, jak stwierdził były szef MSZ, działania polskiej dyplomacji powinny skupić się na sceptycznych wobec wzmacniania NATO na wschodzie Niemcach.

- Jak coś się uzgodni z Niemcami i Francją, to jakby się coś uzgodniło z wieloma państwami UE. Bez tych państw trudno cokolwiek osiągnąć - podsumował Sikorski.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE