Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dyplomacja

Radosław Sikorski ostrzega przed eurosceptycyzmem: Nie jest dobry dla Polski

Radosław Sikorski
Fotorzepa
Psucie kontaktów z Niemcami rzšdzonymi przez Angelę Merkel nie jest mšdre - mówił w TVN24 były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, komentujšc politykę zagranicznš rzšdu PiS.

Sikorski przekonywał, że zbliżenie z eurosceptycznš Wielkš Brytaniš, która chce ograniczyć œwiadczenia socjalne dla imigrantów przybywajšcych na Wyspy, zmusi PiS do tłumaczenia Polakom "poœwięceń na ołtarzu eurosceptycyzmu". Sikorski spodziewa się bowiem, że UE ostatecznie zawrze z Londynem kompromis, który "na pewno nie pomoże" Polakom myœlšcym o wyjeŸdzie do Wielkiej Brytanii. - Eurosceptycyzm nie jest dobry dla Polski - ocenił były szef polskiej dyplomacji.

Sikorski przyznał też, że nie wie co Wielka Brytania mogłaby zrobić dla Polski w kontekœcie UE. Przypomniał jednoczeœnie, że Brytyjczycy od poczštku popierali wzmocnienie wschodniej flanki NATO, więc również w tej kwestii niewiele więcej można od nich uzyskać. Dlatego, jak stwierdził były szef MSZ, działania polskiej dyplomacji powinny skupić się na sceptycznych wobec wzmacniania NATO na wschodzie Niemcach.

- Jak coœ się uzgodni z Niemcami i Francjš, to jakby się coœ uzgodniło z wieloma państwami UE. Bez tych państw trudno cokolwiek osišgnšć - podsumował Sikorski.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL