Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dobra osobiste

Sšd: Jarosław "Masa" Sokołowski musi przeprosić Andrzeja Gołotę

Andrzej Gołota
Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Œwiadek koronny w procesie gangu pruszkowskiego Jarosław "Masa" Sokołowski musi przeprosić byłego boksera Andrzeja Gołotę - orzekł w czwartek Sšd Okręgowy w Warszawie.

Andrzej Gołota pozwał Jarosława Sokołowskiego za jego słowa, że walka sprzed 18 lat, w której polski pięœciarz mierzył się z Michaelem Grantem została przez naszego boksera celowo przegrana.

Jak relacjonuje "TVN Warszawa" sędzia Andrzej Lipiński uznał, że "Masa" nie przedstawił żadnego dowodu, który byłby potwierdzeniem jego słów. Sšd uznał więc twierdzenia œwiadka koronnego za bezprawne. Sędzia podkreœlił, że nie można bezpodstawnie oskarżać innych osób, nie bioršc odpowiedzialnoœci za swoje słowa. Zwrócił też uwagę, że choć ustawa gwarantuje œwiadkowi koronnemu bezkarnoœć za popełnione przez niego wczeœniej przestępstwa, to owa bezkarnoœć nie roztacza się na postępowanie cywilne i na tej płaszczyŸnie musi on ponieœć odpowiedzialnoœć.

Wyrok jest nieprawomocny. - Jeœli jednak utrzyma się w mocy, "Masa" będzie musiał przeprosić Andrzeja Gołotę, wpłacić 10 tysięcy złotych na cel społeczny oraz pokryć koszty procesu - podaje "TVN Warszawa".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL