Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dobra osobiste

Marina Łuczenko-Szczęsna przegrała z Pudelkiem ws. usunięcia obraźliwych komentarzy internautów

Marina Łuczenko-Szczęsna
You Tube
Marina Łuczenko-Szczęsna jako osoba powszechnienia znana winna liczyć się z publikacjami dotyczšcymi jej twórczoœci - uznał Sšd Apelacyjny w Warszawie i oddalił żšdanie piosenkarki o usunięcia z serwisu Pudelek.pl wulgarnych i obraŸliwych komentarzy internautów na jej temat.

Informację podał portal Wirtualnemedia.pl. W listopadzie 2017 r. Marina Łuczenko-Szczęsna, piosenkarka, kompozytorka i aktorka oraz żona piłkarza Wojciecha Szczęsnego, skierowała pozew przeciwko wydawcy serwisu Pudelek.pl o naruszenie dóbr osobistych w  20 artykułach, 4 komentarzach i zdjęciu. Jej zdaniem publikacje na temat życia osobistego i zawodowego piosenkarki naruszały jej czeœć i swobodę twórczoœci artystycznej. Kobieta domaga się przeprosin na stronie głównej Pudelka i 50 tys. zł zadoœćuczynienia.

W ramach dodatkowego zabezpieczenia sšdowego, piosenkarka zwróciła się do sšdu z wnioskiem o usunięcia spod artykułów na jej temat wulgarnych i obraŸliwych komentarzy internautów. Wydawca Pudelka na mocy decyzji sšdu I instancji usunšł na kilka miesięcy te wypowiedzi. Sšd Apelacyjny w Warszawie zmienił to postanowienie i oddalił wniosek o zabezpieczenie powództwa. Zakaz rozpowszechniania informacji dotyczšcych twórczoœci piosenkarki uznał za "zbyt daleko idšcy i wykraczajšcy poza zakres œrodków niezbędnych do zabezpieczenia". Podkreœlił, że jako osoba powszechnienia znana powódka powinna liczyć się z publikacjami dotyczšcymi jej twórczoœci.

Sšd uznał, że żšdane zabezpieczenie byłoby także nieadekwatne, gdyż roszczenia piosenkarki dotyczš przede wszystkim usunięcia z portalu szeregu publikacji o szczegółowo opisanych przez powódkę tytułach, zamieszczanych przez pozwanego, gdy tymczasem sposób zabezpieczenia odnosi się do zamieszczanych przez internautów komentarzy pod tymi artykułami.

- Sšd stwierdził, że co do zasady mamy rację, że tego typu [wulgarne i obraŸliwe] komentarze sš naganne i Pudelek powinien je monitorować, ale za daleko idšce jest stwierdzenie, że administrator portalu powinien być zobowišzany do stałego i pełnego monitorowania komentarzy - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl mec. Piotr Ciszewski, pełnomocnik Mariny Łuczenko-Szczęsnej.

Wydawca serwisu Pudelek.pl podał, że niezależnie od dalszego przebiegu sprawy serwis nie będzie publikować informacji na temat Mariny Łuczenko-Szczęsnej  do czasu aż urodzi dziecko.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL