Polskie firmy zyskają dzięki nabyciu akcji Pekao przez PZU

aktualizacja: 20.06.2017, 21:32
Nabycie akcji Pekao było wielkim przedsięwzięciem dla ubezpieczenioweg...
Nabycie akcji Pekao było wielkim przedsięwzięciem dla ubezpieczeniowego giganta – mówili uczestnicy redakcyjnej debaty poświęconej skutkom przejęcia banku Pekao przez PZU.
Foto: Rzeczpospolit/ Robert Gardziński

Z punktu widzenia nadzorczego, regulacyjnego i korporacyjnego transakcja się udała, ale wiele działań dopiero się rozpoczyna.

Jaka jest wartość dodana dla gospodarki po przejęciu Banku Pekao przez PZU? Czy kształt polskiego sektora bankowego będzie lepszy po tej transakcji? Na te pytania starali się odpowiedzieć eksperci uczestniczący w debacie „Rola Grupy PZU w polskim sektorze bankowym i polskiej gospodarce po przejęciu Banku Pekao".

Udomowienie

Nabycie akcji Pekao było dla ubezpieczeniowego giganta wielkim przedsięwzięciem.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE