Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dane gospodarcze

BGK wcišż liderem w prognozach

Bloomberg
Po trzech kwartałach 2017 r. w konkursie prognostycznym „Parkietu" nadal na prowadzeniu jest zespół BGK, który zwyciężył w ubiegłym roku.
WskaŸniki makroekonomiczne i rynkowe publikowane w minionym kwartale najlepiej prognozowali ekonomiœci Banku Ochrony Œrodowiska. Ten zespół, tworzony przez Łukasza Tarnawę i Aleksandrę Œwištkowskš, był też najlepszy w II kwartale. Tym razem wyprzedził zespół ekonomistów PZU oraz Jarosława Janeckiego, głównego ekonomistę Societe Generale w Polsce. Ekonomistom BOŒ wcišż jednak nie udało się dogonić Tomasza Kaczora i Piotra Dmitrowskiego z Banku Gospodarstwa Krajowego, którzy w I kwartale zbudowali dużš przewagę. Po trzech kwartałach ten zespół nadal więc jest na prowadzeniu, choć w samym III kwartale zajšł dopiero dziewištš lokatę (w II kwartale był drugi).
BOŒ depcze mu już jednak po piętach. Po III kwartale różnica w wynikach tych zespołów wynosiła 0,9 pkt w porównaniu z 2,4 pkt po II kwartale. Na trzeciej pozycji w naszym rankingu prognostów utrzymał się po trzech kwartałach zespół ekonomistów Pekao. Na czwartš – z ósmej po II kwartale – wskoczył Janecki, spychajšc na pištš lokatę zespół BZ WBK. Bardzo blisko pierwszej pištki, z dużš szansš na podium, utrzymuje się zespół ekonomistów Credit Agricole z Jakubem Borowskim na czele.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL