Wymiana zagraniczna nie da wsparcia gospodarce

aktualizacja: 13.06.2017, 20:13
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Polski eksport towarowy po kwietniowej stagnacji zapewne wrócił na ścieżkę wzrostu. Ale import będzie rósł jeszcze szybciej.

W kwietniu wartość polskiego eksportu towarów wyniosła niespełna 15,2 mld euro, o zaledwie 0,6 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z danych opublikowanych we wtorek przez NBP. To najsłabszy wynik od października ub.r. W I kwartale eksport rósł średnio w tempie 11,2 proc. rocznie, a mimo to wyniki wymiany handlowej dodały do wzrostu PKB Polski (wyniósł 4 proc. rok do roku) zaledwie 0,1 pkt proc.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE