W Rosji przybywa miliarderów

aktualizacja: 20.04.2017, 20:21
Foto: Bloomberg

Łączny majątek 200 rosyjskich bogaczy zwiększył się w ciągu roku o blisko jedną czwartą. Wielu z nich to ludzie Putina.

Magazyn „Forbes" opublikował ranking 200 najbogatszych Rosjan 2017 r. W sumie ich majątek to 460 mld dol. – o 100 mld dol. więcej niż w notowaniu z 2016 r. Liczba miliarderów urosła zaś z 77 do 99.

Lider się nie zmienił. Jest nim Leonid Michelson – prezes i współwłaściciel Novateku, największego prywatnego koncernu gazowego Rosji. Michelson w ciągu minionego roku stał się bogatszy o 4 mld dol. i wyceniony został przez „Forbesa" na 18,4 mld dol.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE