Może dojść do pomyłek przy deportacjach w Niemczech

aktualizacja: 12.08.2017, 10:00
Foto: Fotolia.com

Nieaktualne dane, błędna klasyfikacja, niska jakość - to problemy niemieckiego rejestru cudzoziemców. Niemiecki Centralny Rejestr Cudzoziemców (AZR) wykazuje duże luki – twierdzi pełnomocnik niemieckiego rządu ds. migrantów Frank-Jürgen Weise.

Braki te z kolei mogą prowadzić do przy podejmowaniu decyzji odnośnie azylu lub. Rejestr zawiera dane ok. 10 mln osób, w tym ok. 5,7 mln z krajów nienależących do UE. Z bazy danych korzysta w Niemczech blisko 600 urzędów ds. obcokrajowców. Problemem rejestru jest niewystarczająca jakość zgromadzonych w nim danych. W wykazie znaleziono nawet dane pochodzące z 1921 roku, dane osób, które dawno już zmarły albo przyjęły niemieckie obywatelstwo i w rejestrze nie powinny już widnieć.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE