- Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje – podkreśla prezes koncernu Marcelino Fernandez Verdes pytany czy firma zdecyduje się na udział w tej kontrowersyjnej inwestycji.

Ameryka Północna to ważny rynek dla niemieckiej firmy. Jej dwie córki-spółki Flatiron i Turner liczą na kontrakty w 2017 roku w wysokości 65 mld dolarów. Budowa muru na granicy z Meksykiem ma być jedna z najciekawszych inwestycji, aczkolwiek na razie nie ma żadnych konkretnych planów, poza obietnicami wyborczymi Donalda Trumpa.

Zeszłoroczne obroty Hochtief w Ameryce północnej w zeszłym roku wyniosły ponad 11 mld euro – co stanowi 55 proc. Globalnych obrotów koncernu. Firma zatrudnia tam niemal 10 tys. pracowników. Córka-spółka Flatiron specjalizuje się w budowie mostów, lotnisk i autostrad, a Turner głownie buduje stadiony, hotele i szpitale.

Zeszły rok był dla Hochtief bardzo udany, zarówno w Ameryce Północnej oraz w Australii, jak i w Europie gdzie po okresie stagnacji udało się zwiększyć zysk operacyjny o 37 proc. do 361 mln euro. Akcjonariusze dostana za zeszły rok dywidendę w wysokości 2,60 euro za akcję. W 2015 roku koncern wypłacił po 2 euro za akcję.