Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Budowa i remont

Apartamenty: mieszkania w nietypowych obiektach

Spichlerz BliŸniaczy w Kazimierzu Dolnym - po rewitalizacji
Materiały
Sprzedaż Spichlerza BliŸniaczego w Kazimierzu Dolnym rozpoczyna spółka Sawa Apartments.

Stołeczny deweloper zakończył trwajšcš szeœć lat rewitalizację. Spichlerz BliŸniaczy przy ul. Puławskiej 68 w Kazimierzu Dolnym trafił na rynek. Zabytkowy obiekt stoi na działce o powierzchni 547 mkw., a jego kubatura wynosi 4395 metrów szeœciennych.

Szczegółowy plan rewitalizacji, która była prowadzona z lubelskim Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, opracowała pracownia architektoniczna Projekt PBPA. - Spichlerz jest teraz wielofunkcyjnym budynkiem usługowo-mieszkalnym. Oferujemy obiekt jako całoœć, pozostawiamy jednak możliwoœć zakupu pojedynczych apartamentów - mówiš przedstawiciele dewelopera. Cena pojedynczego lokalu to 550 tys. zł netto.

Jak spichlerz odbudowywano

Jak opowiadajš przedstawiciele spółki Sawa Apartments, pierwsze wzmianki o Spichlerzu BliŸniaczym pochodzš z 1543 roku. - Po pożarze połowy obiektu w 1792 roku, spichlerz wyremontowano. Nieruchomoœć była odbudowana jeszcze raz po drugiej wojnie œwiatowej - mówiš. - Dzisiejsza rewitalizacja uratowała zabytkowy spichlerz przed dalszš degradacjš i ponownie wpisała go w pejzaż Kazimierza Dolnego - podkreœla inwestor. - W trakcie prac budowlanych lekko zmienił się obrys budynku. Odtworzono brakujšce dwie szkarpy w elewacji wschodniej. W północnej i południowej połaci dachowej wykonano lukarny. Dla przywrócenia historycznego charakteru budynku jako wykończenie fasady zastosowano tynki szlachetne o jednolitej gramaturze i zróżnicowanej fakturze w ciepłych kolorach. Po rewitalizacji ze starej struktury spichlerza zostały jedynie mury. - Zrobiliœmy podpiwniczenie, dzięki czemu na kondygnacji podziemnej powstała restauracja i sala konferencyjna - opowiada inwestor. - Zbudowaliœmy trzy kondygnacje i antresolę. Powstał także całkowicie nowy dach wykończony dachówkš.

Luksusowe mieszkania

W Spichlerzu BliŸniaczym powstało osiem apartamentów o powierzchni od 49,92 do 77,62 mkw. (piętro, parter). Sala konferencyjna ma 139,24 mkw. Powierzchnia użytkowa na parterze ma 62,76 mkw. - Budynek jest przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne - zwraca uwagę inwestor. - Apartamenty majš ogrzewanie podłogowe, którym można sterować przez internet. Na podłogach jest gres. W każdym salonie sš narożniki, stolik kawowy, telewizor. W częœci salonów zamontowano biokominki. Każdy apartament ma inne oœwietlenie zaprojektowane przez architektów wnętrz.

Aneksy kuchenne sš wyposażone w sprzęt AGD (lodówki, mikrofalówki, zmywarki, płyty indukcyjne). W jednym mieszkaniu jest spiżarnia z półkami i szafkami. W łazienkach, w których zamontowano małe okna, sš wanny lub jacuzzi, pralki.

Nie tylko dla biznesu

Prezes Sawy Apartments, Marian Okręglicki, komentuje: - Z dużš satysfakcjš wprowadzamy na rynek luksusowych nieruchomoœci kazimierski Spichlerz BliŸniaczy. Jest to nasz unikatowy projekt, mimo że rewitalizujemy także inne obiekty, jak np. Kozubnik Spa Resort w Beskidzie Małym.

- Kazimierski projekt jest jednak wyjštkowy w skali kraju. W życiu firmy inwestycyjno-deweloperskiej nieczęsto się zdarza, aby oddawać do użytku obiekt liczšcy niemal 500 lat, obiekt luksusowy, na dodatek w tak urokliwym mieœcie jak Kazimierz Dolny - mówi Marian Okręglicki. - Ze Spichlerza BliŸniaczego pożytek będzie miało œrodowisko biznesowe, ale nie tylko. Razem ze służbami konserwatorskimi zrobiliœmy wszystko, by Spichlerzowi BliŸniaczemu przywrócić wyglšd jak najbardziej zbliżony do tego z czasów, gdy powstawał.

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL