Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Budowa i remont

Budujš dom, szukajš firm w sieci

materiały prasowe
Budowlanka podbiła Internet. Usługi budowlane, produkty oraz firmy działajšce w branży budowlanej - to najczęœciej poszukiwane przez internautów usługi i towary w 2016 roku.

Tak wynika z badań serwisu Oferteo.pl, gdzie 57 proc. wszystkich zapytań dotyczyło właœnie branży budowlanej.

O usługi i towary zwišzane z branżš budowlanš  pytali zarówno prywatni użytkownicy serwisu (64 proc. złożonych zapytań ofertowych), jak i firmy (42 proc. zapytań).

Najczęœciej: okna, opał i izolacja

- Ekogroszek był najczęœciej poszukiwanym przez użytkowników Oferteo.pl towarem w 2016 roku, a zainteresowanie nim zgłaszał co 10. użytkownik serwisu, składajšcy zapytanie ofertowe dotyczšce produktów - mówi Karol Grygiel, członek zarzšdu Oferteo.pl. - Na drugim miejscu uplasowały się okna, a TOP 5 uzupełniły jeszcze: urzšdzenia i instalacje do pozyskiwania energii ze Ÿródeł odnawialnych, materiały budowlane oraz pellet drzewny: ekologiczne paliwo zyskujšce coraz bardziej na popularnoœci.

Z kolei najczęœciej poszukiwanymi usługami były: ocieplanie i izolacja elewacji, budowa domu do stanu surowego i brukarstwo. Do TOP 5 najczęœciej poszukiwanych usług weszły jeszcze: transport krajowy powyżej 3,5 tony oraz tynkowanie maszynowe.

Czego poszukiwali indywidualni klienci

Wœród towarów poszukiwanych przez osoby prywatne w Internecie, pierwsze miejsce zajšł ekogroszek z 14 proc. wskazań. Z analizy Oferteo.pl wynika, że kolejne miejsca w zestawieniu zajęły: okna, urzšdzenia do pozyskiwania energii odnawialnej, materiały budowlane i pellet drzewny.

Z kolei najczęœciej poszukiwanymi usługami przez prywatnych użytkowników były: budowa domu do stanu surowego, ocieplanie i izolacja elewacji, brukarstwo, remonty mieszkań oraz budowa domu pod klucz.

O co pytały firmy

Najczęœciej poszukiwanym produktem przez firmy był pellet drzewny. W dalszej kolejnoœci przedsiębiorcy byli zainteresowani kupnem dystrybutorów wody, okien, węgla ekogroszku oraz materiałów budowlanych.

- Z kolei wœród usług poszukiwanych przez firmy dominował transport oraz leasing samochodów. Co prawda pierwsze miejsce w zestawieniu i tym razem zajęły prace zwišzane z elewacjami, ale poza nimi w TOP 5 uplasowały się jeszcze transport krajowy powyżej 3,5 ton, leasing samochodów do 49 tysięcy złotych, transport zagraniczny powyżej 3,5 ton oraz leasing samochodów do 99 tysięcy złotych - wylicza Karol Grygiel.

Dodaje, że poszukiwanie wykonawców usług lub dostawców towarów za pomocš internetu pozwala oszczędzić i czas, i pienišdze, szybko sprawdzić oferty wielu firm, zapoznać się z opiniami na ich temat i przeprowadzić pierwsze rozmowy na temat możliwej transakcji.

Dane pochodzš z analizy ponad 157 tys. zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2016 roku przez osoby fizyczne i firmy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL