Zielone Tarasy coraz większe

aktualizacja: 12.05.2017, 17:10
Foto: Materiały Inwestora

Wikana rozbudowuje osiedle przy ul. św. Rocha w Rzeszowie. W sześciu budynkach powstanie 138 lokali.

Osiedle buduje spółka zależna lubelskiego dewelopera - firmy Wikana.Generalnym wykonawcą kolejnych etapów osiedla Zielone Tarasy jest firma Deserto z Przeworska. Pierwsza umowa zakłada wybudowanie dwóch budynków z 46 mieszkaniami. Wartość kontraktu to 10,1 mln zł.

W ramach drugiej umowy powstaną cztery budynki z 92 mieszkaniami. Bloki zostaną połączone dwoma wspólnymi garażami podziemnymi. Wartość tego kontraktu to18,4 mln zł. Termin realizacji obu umów to 15 listopada 2018 r. - Zielone Tarasy to nasza sztandarowa inwestycja w Rzeszowie. Dotychczas wybudowaliśmy dziewięć budynków. Oferta cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego podjęliśmy decyzję o rozbudowie osiedla - mówi Agnieszka Maliszewska, wiceprezes spółki Wikana.

Zielone Tarasy powstają w willowej dzielnicy Słocina. - Atuty inwestycji to dobra lokalizacja, niska zabudowa, ciekawa architektura - zachęcają przedstawiciele dewelopera. Rozbudowa osiedla Zielone Tarasy to kolejna tegoroczna inwestycja Wikany. Wcześniej deweloper rozpoczął budowę kolejnego, ostatniego już etapu osiedla Sky House w Lublinie.

- Realizacja kolejnych etapów Zielone Tarasy wpisuje się w strategię naszej grupy kapitałowej, która zakłada koncentrację i intensyfikację działalności w segmencie deweloperskim - mówi Agnieszka Maliszewska. - W tym roku planujemy rozpoczęcie dziewięciu inwestycji w miastach południowo-wschodniej Polski. Część to zupełnie nowe inwestycje, a część - kontynuacja projektów.

Łącznie powstanie to 770 mieszkań. W 2016 roku Grupa Kapitałowa Wikana odnotowała 2,85 mln zł zysku netto (76 tys. zł rok wcześniej). - Był to nasz najlepszy wynik od 2011 roku. Skonsolidowany zysk operacyjny Grupy wyniósł w ubiegłym roku 12,07 mln zł, przychody - 73,25 mln zł wobec odpowiednio 9,57 mln zł i 93,14 mln zł w 2015 roku - podają przedstawiciele firmy.

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. - Zrealizowaliśmy dotąd 52 inwestycje, oddalając do użytkowania prawie 2,5 tys. lokali o łącznej powierzchni przekraczającej 141 tys. mkw. - podaje deweloper. - Spółka Wikana, podmiot dominujący Grupy Kapitałowej, 1997 r. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE