Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Budowa i remont

Dom: z poddaszem czy bez?

Prawie 70 proc. inwestorów wybiera dach dwuspadowy
Braas
Jakie domy budujš inwestorzy indywidualni? Najczęœciej dwukondygnacyjne, z dachem dwuspadowym. Kominek musi być, ale piwnica jest zbędna.

Okazuje się, że najwięcej, bo aż 70 proc. osób budujšcych dom, wybiera dwie kondygnacje. W 42 proc. przypadków projekt ma pięć pokoi, a na jeden mniej decyduje się 37 proc. Polaków - tak wynika z ankiety branżowego serwisu tooba.pl.

Jaki dach

Inwestorzy indywidualni przewidujš w swoim domu dwie łazienki. Najpopularniejsza wielkoœć domu to od 120 do 140 mkw. - 25 proc. ankietowanych. Niemal każdy badany (93 proc.) rezygnuje z piwnicy.

Prawie po połowie rozkłada się liczba osób preferujšcych tradycyjnš i nowoczesnš architekturę. Prawie 70 proc. wybiera dach dwuspadowy, przy czym wœród klientów portalu tooba.pl dominujšcym pokryciem jest dachówka (62 proc.).

Skšd ciepło

Aż 98 proc. projektów budowlanych przewiduje kominek. Jednak tylko połowa kominków jest realizowana. W przypadku Ÿródeł ciepła Polacy najchętniej decydujš się na kotły gazowe (42 proc.).

Kolejne miejsca zajmujš kocioł węglowy (25 proc.) i na ekogroszek (18 proc.). Co ciekawe, 7 proc. ankietowanych wskazuje na pompę ciepła jako na Ÿródło ogrzewania budynku.

Raport został oparty na analizie sprzedaży projektów budowlanych w 2016 roku oraz ankietach telefonicznych 500 użytkowników portalu tooba.pl.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL