Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Budowa i remont

5 tysięcy złotych za wykończenie dwóch pokoi

Cybernetyki 17, osiedle na warszawskim Mokotowie.
materiał inwestora
Firmy budujšce nowe mieszkania nie mogš narzekać na brak klientów. Koniunktura na rynku wcišż jest dobra, inwestorzy pompujš w rynek gotówkę.

Deweloperzy nie muszš ogłaszać superpromocji i opracowywać specjalnych strategii sprzedażowych. Na co więc mogš liczyć klienci?

Ambasador i ogródek

Trzy pakiety wykończenia mieszkań oferuje Bouygues Immobilier Polska (BIP). Deweloper położy podłogi, glazurę, terakotę, pomaluje mieszkanie, urzšdzi kuchnię i łazienkę. Z oferty można korzystać, kupujšc lokale na warszawskich i wrocławskich osiedlach firmy.

– Klienci chętnie wybierajš nasze pakiety wykończeniowe, bo to wymierna oszczędnoœć czasu i pieniędzy – mówi Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży w BIP. Do metra mieszkania trzeba dopłacić 500, 600 albo 800 zł.

BIP premiuje także klientów kupujšcych kolejne mieszkania z jej oferty. – Klient, który kupił w naszej firmie mieszkanie, dom albo lokal usługowy, i decyduje się na następnš nieruchomoœć, dostaje kartę podarunkowš o wartoœci nawet 7 tys. zł – mówi dyrektor. Można jš wykorzystać na zakupy w dowolnym sklepie. Na bon upominkowy mogš też liczyć uczestnicy programu „Ambasador", czyli klienci, którzy polecili nieruchomoœci BIP swoim znajomym.

– Na wrocławskim osiedlu Villa Alouette wszystkie mieszkania zostanš wyposażone w inteligentny system zarzšdzania, umożliwiajšcy sterowanie np. ogrzewaniem z każdego miejsca na œwiecie za pomocš smartfona – zachęca Krzysztof Foder. Pytany, na co zwracajš uwagę klienci, dyrektor z BIP mówi o dobrze zaprojektowanych częœciach wspólnych i małej architekturze.

Pakiety wykończeniowe ma w ofercie także Dom Development. Wykończony lokal można kupić np. na warszawskim osiedlu Żoliborz Artystyczny. Ceny mieszkań w standardzie deweloperskim wahajš się w tej inwestycji od 7,8 do 9,9 tys. zł za mkw. Do wykończenia mkw. lokalu trzeba dopłacić w zależnoœci od standardu 480–1,3 tys. zł. Radosław Bieliński, rzecznik Dom Development, podkreœla, że jego firma niemal na każdym swoim osiedlu ma pulę mieszkań w okazyjnej cenie. – W niektórych inwestycjach proponujemy wykończenie mieszkania pod klucz w promocyjnej cenie 99 zł za mkw. – Oznacza to, że 50-metrowe mieszkanie można wykończyć za 4,9 tys. zł – mówi Radosław Bieliński.

Firma w okresowych promocjach daje też za darmo sprzęt AGD i ogródki.

– Dla klientów liczy się nie tylko cena mieszkania. Zwracajš uwagę także na jakoœć nieruchomoœci, bezpieczeństwo inwestycji, atrakcyjnoœć okolicy, komunikację – wskazuje rzecznik. Dodaje, że klienci chętnie korzystajš także z doradztwa kredytowego. – Sprawdzajš się także programy lojalnoœciowe dla klientów, którzy polecajš mieszkania swoim znajomym – mówi Bieliński.

Garaż i stylista

Promocje organizuje także RED Real Estate Development. – Klientom, którzy kupiš wskazane dwupokojowe mieszkania na warszawskim osiedlu Alpha Park, dostępne w programie „Mieszkanie dla młodych", oferujemy garaż za 1 zł – zachęca Teresa Witkowska, dyrektor ds. sprzedaży w RED Real Estate Development. – We Wrocławiu z kolei, w inwestycji Nowa Papiernia, wykończone apartamenty można kupić z rabatem w wysokoœci nawet 20 proc. W warszawskich i wrocławskich inwestycjach obowišzuje system płatnoœci 20/80. 20 proc. klient płaci przy podpisaniu umowy, a pozostałe 80 proc. dopiero przy odbiorze kluczy – opowiada. Na poznańskim osiedlu Red Park deweloper proponuje klientom płatnoœć w systemie 15/85.

– Klienci ceniš darmowe pakiety wykończenia, pomoc stylisty wnętrz, dobry adres osiedla – komentuje Teresa Witkowska. – Częœć nabywców chce skorzystać z dopłat do kredytów w ramach „MdM". Do wzięcia sš jeszcze pienišdze z puli przeznaczonej na 2018 rok.

Samych gołych œcian nie oferuje także Budimex Nieruchomoœci – poleca sprawdzone firmy wykończeniowe. – Decydujšc się na pakiet wykończeniowy przy zakupie nowego mieszkania, można starać się o kredyt na takie roboty – mówi Łukasz Taraszkiewicz, dyrektor z Budimeksu Nieruchomoœci. Jego firma w dwóch gdańskich inwestycjach (Oldnova, Garden Gates) przygotowała też pakiet usług dodatkowych.

– Sš adresowane przede wszystkim do inwestorów. Wyspecjalizowane firmy wykończš apartament i będš zarzšdzać najmem. Mieszkania zostanš w pełni wyposażone w poœciel, ręczniki, a nawet kapsułki do ekspresu do kawy – opowiada Łukasz Taraszkiewicz.

Inwestycja Garden Gates kusi też dodatkowymi udogodnieniami, np. ogrodem na dachu. Będš tam altanki i teleskop do podziwiania panoramy Starego Miasta i obserwacji nieba.

Według Zuzanny Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic, klienci najbardziej ceniš sobie możliwoœć negocjacji cen i rabaty. – Zawsze jesteœmy otwarci na rozmowy, niezależnie od sezonowych akcji promocyjnych – zapewnia dyrektor Kordzi.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL