Tony Blair: Jeśli Wielka Brytania opuści UE, wówczas Szkocja może oderwać się od Wielkiej Brytanii

aktualizacja: 05.02.2016, 23:27
Foto: 123RF

Według byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira, jeśli w referendum, które odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu 2016 roku, większość Brytyjczyków opowie się za opuszczeniem UE, wówczas Szkocja prawdopodobnie oderwie się od Wielkiej Brytanii.

REDAKCJA POLECA

Blair wyraził jednocześnie nadzieję, że większość głosujących w referendum opowie się za pozostaniem Londynu w UE. - Moim zdaniem jeśli Wielka Brytania powie, że chce opuścić UE, wówczas Szkocja zagłosuje za opuszczeniem Wielkiej Brytanii - stwierdził Blair w rozmowie z francuskim radiem.

Komentując słowa Blaira poseł Szkockiej Partii Narodowej Stephen Gethins powiedział, że jego partia uważa, iż jest "niedopuszczalne, by Szkocja została usunięta z UE wbrew swojej woli". - Jeśli tak się stanie wówczas prawdopodobnie pojawi się żądanie rozpisania referendum w sprawie oderwania Szkocji od Wielkiej Brytanii.

Komentarz dnia
Żródło: BBC

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE