Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Orbis otworzy hotele w Słowenii

Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz
Należšcy do francuskiego Accoru Orbis, największa grupa hotelowa w Polsce, rozszerza zagranicznš działalnoœć w Słowenii.

Ze słoweńskim lokalnym inwestorem, firmš Terme Maribor, podpisał umowę franczyzy na dwa hotele w centrum Mariboru – Mercure i ibis Styles.

Na razie hotele działajš pod innymi markami. Istniejšcy Hotel Piramida z 76 pokojami zostanie przekształcony na Mercure z poczštkiem przyszłego roku. W podobnym terminie do sieci ibis Styles włšczony zostanie 71-pokojowy Hotel Ortel. Obydwa majš być dostosowane do standardów obiektów koncernu Accor.

Hotele pod markš Mercure należš do hoteli klasy œredniej, ale każdy z nich zachowuje indywidualny styl. Położone sš w centrach miast lub w miejscowoœciach wypoczynkowych w 58 krajach. Marka ibis Styles natomiast, należšca do rodziny ibis, reprezentuje tańsze obiekty, w których œniadania i bezprzewodowy internet wliczone sš w cenę pokoju.

Jak stwierdził Andrej Raković, dyrektor Terme Maribor, podpisanie umów franczyzowych z Orbisem ma wyznaczać nowy kierunek rozwoju Terme Maribor, z nastawieniem na branżę hotelarskš. - Nawišzanie współpracy z renomowanš międzynarodowš grupš hotelarskš zapewni nam możliwoœć skorzystania z jej know-how i doskonalenia naszej oferty – powiedział Raković, cytowany w komunikacie Orbisu.

Słowenia to jeden z licznych krajów Europy Œrodkowo-Wschodniej, które sš celem międzynarodowej ekspansji Grupy Orbis. Jest ona wyłšcznym licencjodawcš marek Accoru na takich rynkach jak Boœnia i Hercegowinia, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Węgry i Polska. Hotele działajš pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. W najbliższych miesišcach Orbis planuje otwarcie 8 nowych hoteli w Rumunii, Serbii, Boœni i Hercegowinie, Macedonii oraz na Węgrzech.

Spółka niedawno wzmocniła zespół ds. rozwoju: na stanowisko dyrektora powołany został Frank Reul, który będzie kierował działaniami rozwojowymi Grupy Orbis w modelu „asset-light". Do tej pory Reul był dyrektorem regionalnym Grupy w Rumunii, Bułgarii i Macedonii, gdzie nadzorował działania i projekty rozwojowe, w tym również na Bałkanach i w Chorwacji.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL