Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Orbis szykuje luksusowy hotel w Juracie

materiały prasowe
Największa w Polsce grupa hotelowa będzie miała luksusowy obiekt na Półwyspie Helskim. 5-gwiazdkowy hotel typu resort MGallery by Sofitel Jurata ma funkcjonować w ramach umowy franczyzowej.

Będzie miał 200 pokojów, restauracje, bary, sale konferencyjne, centrum spa, basen, sauny i fitness. Do tego własnš plażę i molo z miejscami do cumowania jachtów i katamaranów. Bryła hotelu zostanie wkomponowana w nadmorski las.

Inwestorem jest spółka Medical Investment Trust, a operatorem zostanie spółka Reverhotels. - Wybraliœmy MGallery by Sofitel, gdyż ta luksusowa marka zapewnia wyjštkowo komfortowy wypoczynek – mówi prezes Medical Investment Trust Maciej Sadowski. Pod tš należšcš do koncernu Accor markš działa już 88 hoteli w 24 krajach.

Nowy hotel zwiększy potencjał Orbisu, który korzysta z dobrej koniunktury na rynku hotelarskim. W pierwszym półroczu 2017 r. przychody spółki wzrosły w porównaniu z rokiem ubiegłym o 6,2 procent do 679,5 mln złotych. Poprawił się także kluczowy wskaŸnik RevPAR obrazujšcy przychody na pokój – w hotelach Orbisu, jakie spółka posiada w całym regionie Europy Wschodniej, zwiększył się o 7 procent dzięki wzrostowi cen.

Choć większoœć hoteli, które wchodzš pod skrzydła spółki to obiekty franczyzowe, Orbis buduje także własne hotele. W trzecim kwartale uruchomił dwa: ibis Gdańsk Stare Miasto (120 pokojów) i Mercure Kraków Stare Miasto (200 pokojów). Na Wybrzeżu inwestycji będzie więcej: w północnej częœci Gdańska spółka wybuduje hotel Ibis Budget z 73 pokojami. Kolejnš tego typu inwestycjš ma być planowana na gdańskiej Wyspie Spichrzów budowa taniego ibisa ze 170 pokojami.

Dynamiczny rozwój spółki dokonuje się zwłaszcza w krajach Europy Œrodkowo-Wschodniej. W najbliższych miesišcach Orbis planuje otwarcie 8 nowych hoteli: w Rumunii (Mercure Sighisoara Binderbubi, ibis Styles Arad, Mercure Bucharest Unirii), Serbii (Mercure Belgrade Excelsior), Boœni i Hercegowinie (Novotel Sarajevo, MGallery by Sofitel Tarcin Forest Resort &Spa), Macedonii (Mercure Tetovo) oraz na Węgrzech (ibis Styles Budapest Airport). Spółka podpisała także 40 umów franczyzy i zarzšdzania.

- Chcemy przyspieszyć nasz rozwój zgodnie z modelem „asset-light" i jeszcze bardziej zwiększyć obecnoœć marek AccorHotels w regionie i na nowych wschodzšcych rynkach, takich jak Serbia, Chorwacja, Rumunia, Słowenia czy Bułgaria - wyjaœnia prezes Orbisu Gilles Clavie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL