Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Polski startup ze wsparciem z USA

materiały prasowe
Stworzony w Polsce system natychmiastowych płatnoœci Billon otrzyma 100 tys. dol. na ekspansję w Ameryce Północnej

Billon jest jedynš polskš firmš oraz jedynš wykorzystujšcš tę technologię, która zakwalifikowała się do programu. Oprócz dofinansowania nagrodš jest udział w nadzorowanym przez Accenture programie akceleracyjnym. Przedstawiciele firmy spędzš 10 tygodni w Columbus w stanie Ohio, gdzie będš pracować z mentorami z takich firm jak Visa, Mastercard, Prudential, czy Santander. Billon spotka się również z ponad 20 amerykańskimi funduszami inwestycyjnymi oraz amerykańskimi firmami FMCG i ubezpieczeniowymi zainteresowanymi wdrożeniem jego rozwišzań.

- Stany Zjednoczone to rynek, na którym wcišż dominujš płatnoœci gotówkš i czekami. Jedziemy do USA, żeby przedstawić bankom technologię pozwalajšcš na podjęcie skutecznej walki o płatnoœci cyfrowe – mówi David Putts, dyrektor zarzšdzajšcy rozwojem międzynarodowym. - Rozwišzania Billon sprawiajš, że cyfrowe transakcje stajš się opłacalne nawet dla najmniejszych kwot – dodaje.

Z technologii Billon korzysta już Philip Morris, stosujšc jš do wypłaty nagród motywacyjnych. Jesieniš na polskim rynku ruszy platforma e-commerce do obsługi sklepów internetowych, wspierania streamerów i blogerów czy wpłacania dotacji fundacjom. Pienišdze będš przesyłane bezpoœrednio między użytkownikami platformy, dlatego do korzystania z niej nie będzie potrzebne ani konto bankowe, ani karta.

- Przewagš naszych rozwišzań jest szybkoœć ich wdrożenia. Banki, firmy, czy sklepy internetowe mogš zaczšć używać technologii Billon do przesyłania wypłat i płatnoœci online w cišgu zaledwie kilku dni. Liczę, że w USA, podobnie jak w Polsce i Wielkiej Brytanii, Billon zintegruje się z bankomatami i punktami stacjonarnymi, dzięki czemu wszędzie będzie można wygodnie wpłacić i wypłacić pienišdze – mówi Andrzej Horoszczak, założyciel i prezes firmy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL