W drugiej części hali produkcyjnej o powierzchni ponad 25 tys. m kw. powstanie kilkaset nowych miejsc pracy. Potencjał produkcyjny firmy dzięki zakładowi zwiększy się z 7 tys. do 10 tys. okien na dobę.

Pierwszy etap budowy zakończył się w 2014 r. Obecnie wytwarzane są tam systemy okienno-drzwiowe z PVC, własne szyby zespolone oraz szkło hartowane. W oddanej do użytku drugiej części hali produkcyjnej montowane są nowoczesne maszyny do produkcji okien i drzwi z PVC oraz linie do wytwarzania szyb zespolonych. Znajduje się tam również laboratorium badawcze Drutex, służące do testowania jakości stolarki. – Drugi etap budowy Europejskiego Centrum Stolarki stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju naszej firmy, jako że oferuje nam dodatkowe możliwości produkcyjne. Innowacyjna, dostosowana do potrzeb produkcyjnych przestrzeń, usprawni wszystkie procesy w firmie – mówi Leszek Gierszewski, prezes spółki Drutex.

Firma dalej będzie zwiększać moce produkcyjne. – Nowa część hali z pewnością nie jest ostatnią naszą inwestycją tego typu. Już dziś wiemy, że to wciąż za mało i dlatego planujemy dalszą rozbudowę fabryki. Tym bardziej, że wyniki sprzedażowe w kraju jak i zagranicą motywują nas do kolejnych inwestycji – dodaje Gierszewski.

Europejskie Centrum Stolarki rozciąga się łącznie na powierzchni ponad 91 tys. m kw. Na terenie firmy wytwarzane są poza stolarką z PVC również okna i drzwi z aluminium, drewna, systemy drewniano-aluminiowe oraz rolety, profile PVC i szyby zespolone. Drutex w ciągu ostatnich trzech lat zainwestował już w sumie ponad 220 mln zł. Zeszły rok firma zamknęła przychodami na poziomie ponad 620 mln zł i ponad 19-proc. wzrostem wielkości sprzedaży.