19 ofert w przetargu na budowę obwodnicy Sokołowa Młp.

aktualizacja: 25.03.2016, 14:24

19 ofert wpłynęło w przetargu na budowę północnej obwodnicy Sokołowa Małopolskiego (Podkarpackie).

Ponad 3 – kilometrowa trasa ma być gotowa do końca października 2017 r. Trwa weryfikacja i ocena złożonych ofert.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie Ewa Sudoł-Sikora, najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana najprawdopodobniej na początku maja.
Dodała, że w przetargu najniższą ofertę – ponad 13,8 mln zł - złożyło konsorcjum firm PBI Infrastruktura oraz PBI WMB. Natomiast najdroższa oferta o wartości blisko 21,9 mln złożona została przez konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM i F.P.H.U. „BRUKPOL".
PZDW szacował, że obwodnica kosztować będzie prawie 35 mln zł.
Sudoł-Sikora pokreśliła, że obwodnica ma przede wszystkim odciążyć centrum miasta i skomunikować drogę wojewódzką nr 875 z drogą ekspresową S19. Zaznaczyła, że PZDW będzie starał się o uzyskanie dofinansowania tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.
Obwodnica ma mieć niewiele ponad 3 kilometry długości. Powstanie w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 875 Mielec – Leżajsk. Oprócz samej drogi wybudowanych zostanie również kilka skrzyżowań, jedno rondo, chodniki i ścieżki rowerowe.
Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE