Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Tramwaj w ścianie warszawskiego hotelu

materiały prasowe
Nowy hotel w Warszawie otworzy w czwartek 15 marca Grupa Hotelowa Orbis. Będzie to ibis Styles Warszawa City – pierwszy obiekt tej marki w stolicy.

Usytuowany przy ulicy Grzybowskiej hotel nawišzuje do historii warszawskich tramwajów. W lobby zaaranżowano przystanek, nawišzujšcy do historycznej komunikacji miejskiej Warszawy. Windy, korytarze, pokoje i wszystkie pozostałe przestrzenie zostały wypełnione œciennymi grafikami i dekoracjami z motywami komunikacyjnymi. Przykładem jest wyłaniajšcy się ze œciany fragment tramwaju, tramwajowe siedziska, tory na wykładzinie, trakcje w sali œniadaniowej czy opis pięter w formie rozkładu jazdy. Natomiast kolorowy schemat połšczeń biegnšcych wewnštrz hotelu odtwarza na nowo trasę pierwszej, konnej linii tramwajowej. Została ona uruchomiona w 1866 roku i przebiegała właœnie w pobliżu ulicy Grzybowskiej.

Warszawa jest obecnie miejscem największej liczby inwestycji hotelowych. Wkrótce ma być otwarty Raffles Europejski Warsaw. Należšcy do znanej z przepychu sieci Raffles Hotels & Resorts ma być najbardziej luksusowym hotelem w Polsce. Z kolei na przełomie marca i kwietnia pierwszych goœci przyjmie 5-gwiazdkowy Renaissance Warsaw Airport przy warszawskim Lotnisku Chopina. Hotel należšcy do sieci Marriott International, którego inwestorem sš Polskie Porty Lotnicze, będzie miał 225 pokoi oraz 8 sal konferencyjnych. Natomiast w końcu tego roku przy ulicy Suwak na Służewcu Przemysłowym będzie otwarty Four Points by Sheraton budowany przez spółkę Mokotów Business & Airport Hotel. To nie wszystko, bo w tym roku zacznie jeszcze działać 141-pokojowy Moxy na Pradze (sieć Marriott) czy Hampton by Hilton przy ul. Postępu. Według analityków firmy Walter Herz, tylko w tym roku w Warszawie przybędzie ok. 2 tys. pokoi hotelowych. A w cišgu trzech lat stołeczny rynek hotelowy powiększy się o ponad 5 tys. pokoi.

Ocenia się, że w Warszawie jest miejsce dla nowych obiektów wszystkich kategorii. O ile do niedawna na warszawskim rynku dominowali klienci biznesowi, o tyle obecnie coraz większe znaczenie majš dla hotelarzy turyœci, których przyjeżdża do Warszawy już ponad 10 mln rocznie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL