Rząd szykuje rewolucję na rynku pocztowym

aktualizacja: 08.03.2016, 23:45
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Nie będzie zapowiadanej prywatyzacji Poczty Polskiej. Spółka dostanie wyłączność na obsługę państwowych listów. Zmiany dotkną także UKE – regulator może stracić nadzór nad rynkiem.

Odwołany w styczniu zarząd Poczty Polskiej (PP) wiązał wielkie nadzieje z wejściem spółki na giełdę. Zlecane analizy wykazały, że to słuszna droga. W ten sposób chciał pozyskać pieniądze na rozwój spółki. Nieoficjalnie mówiło się o debiucie na GPW jeszcze z końcem tego roku.

Jednak właśnie się okazało, że giełdowe plany trafią do kosza. Jak ustaliła „Rzeczpospolita", resort infrastruktury – który nadzoruje PP – chce, by operator pozostał w 100 proc. państwowy.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE