Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd szykuje rewolucję na rynku pocztowym

Fotorzepa
Nie będzie zapowiadanej prywatyzacji Poczty Polskiej. Spółka dostanie wyłšcznoœć na obsługę państwowych listów. Zmiany dotknš także UKE – regulator może stracić nadzór nad rynkiem.

Odwołany w styczniu zarzšd Poczty Polskiej (PP) wišzał wielkie nadzieje z wejœciem spółki na giełdę. Zlecane analizy wykazały, że to słuszna droga. W ten sposób chciał pozyskać pienišdze na rozwój spółki. Nieoficjalnie mówiło się o debiucie na GPW jeszcze z końcem tego roku.

Jednak właœnie się okazało, że giełdowe plany trafiš do kosza. Jak ustaliła „Rzeczpospolita", resort infrastruktury – który nadzoruje PP – chce, by operator pozostał w 100 proc. państwowy.

Poczta dostanie kontrakty

– W ogóle nie ma tematu prywatyzacji Poczty. Jeœli nowy zarzšd spółki (trwa konkurs na członków zarzšdu – red.) stwierdzi, że dokapitalizowanie w ten sposób jest niezbędne, zastanowimy się nad takim rozwišzaniem – mówi Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury.

Eksperci zaznaczajš, że rezygnacja z giełdowego debiutu PP nie wpłynie negatywnie na plany rozwoju firmy, bo sprzedaż akcji to tylko jeden z wariantów pozyskania kapitału. ...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL