Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Spółka z NewConnect uruchomi giełdę krypto walut

Bloomberg
Erne Ventures, fundusz kapitałowy notowany od dziesięciu lat na NewConnect, ogłosił przejęcie publicznej spółki Revitum. Fundusz zamierza zmienić jej strategię i uruchomić legalnš giełdę kryptowalut.

Erne Ventures, który wprowadził na rynek publiczny 10 spółek, w ostatnich latach inwestował głównie w projekty z branży gier. Wychodzšc naprzeciw najnowszym trendom w finansowaniu startupów, fundusz uwagę zwraca teraz na projekty opartych o blockchain, również w ramach ICO (Initial Coin Offering). W Erne tłumaczš, że wadš wielu emisji cyfrowych walut jest brak pełnej informacji o twórcach projektów czy też niewystarczajšca dokumentacja pozwalajšca w pełni ocenić ryzyko inwestycyjne. Większoœć ICO jest też często jedynie pomysłami w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Z tego powodu fundusz skoncentruje się na tzw. reverse ICO, czyli na projektach spółek posiadajšcych już gotowy produkt lub usługę.

- Obecnie mamy już zbudowanš grupę partnerów z prawie wszystkich kontynentów, którzy na zasadzie doradztwa lub bardzo bliskiej współpracy sš gotowi uczestniczyć w realizowanych projektach. Zebrane kompetencje obejmujš opracowanie ekonomiki tokenów i zasadnoœci użycia technologii blockchain, doradztwo prawne, konsultacje marketingowe i PR, realizację kampanii reklamowych wraz z tworzeniem społecznoœci wokół produktu, a także programy lojalnoœciowe, dotarcie do inwestorów, jak również obsługę samej emisji walut cyfrowych - wyliczajš w Erne Ventures.

Fundusz zapowiedziana nie tylko zmianę działalnoœci Revitum, ale i poszerzenie strategii innej notowanej spółki z grupy Erne, czyli Telehorse. Zarzšd tej firmy ogłosił w zeszłym tygodniu rozszerzenie zakresu działalnoœci na rynku gier komputerowych poprzez uruchomienie społecznoœciowej platformy dystrybucyjnej o międzynarodowym zasięgu. Telehorse będzie finansować marketing oraz dystrybuować wybrane przez społecznoœć gry, bazujšc na technologii blockchain. Platforma będzie rozwijana w ramach spółki celowej, która planuje pozyskanie œrodków poprzez przeprowadzenie emisji ICO.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL