„Konsekwencją tych dni strajków jest wyraźne zmniejszenie działalności, podczas gdy od początku roku sektor hotelarstwa notuje wyraźną poprawę wyników zwłaszcza w Paryżu i stołecznym regionie Ile-de-France”— stwierdziła firma.

Zdaniem szefa MKG Consulting Vanguélisa Panayotisa mniejsze korzystanie z hoteli wiąże się głównie z ponawianym strajkiem kolejarzy, bo akcje strajkowe w Air France, zakończone 8 maja, miały mniejszy wpływ na ruch turystyczny i biznesowy. „Jeśli ten konflikt będzie trwać do lata, to może mieć poważniejsze konsekwencje dla hotelarzy na francuskim wybrzeżu i w strefach turystycznych” — uważa firma.

Projekt ustawy „o nowym pakcie kolejowym” przyjęty w Zgromadzeniu Narodowym w pierwszym czytaniu w połowie kwietnia, a teraz w Senacie znaczną większością głosów, zawiera liczne poprawki wniesione przez związki zawodowe, które popierają reformę kolei SNCF: CFDT i Unsa. Mogą więc one odstąpić w połowie czerwca od udziału w dwudniowych protestach ponawianych co pięć dni od 3 kwietnia, a zaplanowanych do 28 czerwca.