Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

#RZECZoBIZNESIE: Jakub Opara: PGE Narodowy zarabia sam na siebie

tv.rp.pl
Jesteœmy ewenementem na skalę œwiatowš. Jest mało tego typu obiektów, które sš w stanie zarobić same na siebie – mówi Jakub Opara, prezes spółki PL 2012+, operatora stadionu narodowego, goœć programu Marcina Piaseckiego.

Goœć przyznał, że wynik finansowy stadionu narodowego w tym roku będzie bardzo dobry. - Jesteœmy ewenementem nie tylko na skalę europejskš, ale œwiatowš. Jest mało tego typu obiektów, które sš w stanie zarobić same na siebie – mówił Opara.

- Będziemy mniej więcej 7 mln zł na plusie, a ten rok był bez żadnych spektakularnych wydarzeń – dodał.

PGE Narodowy ma kilka linii biznesowych. - Sš to loże, powierzchnie biurowe, konferencyjne, tereny błonia, którymi też staramy się operować - wyliczał Opara.

Przyznał, że wynik finansowy w przypadku stadionu to nie wszystko.

- Najważniejsze jest, żeby zapewnić sprawne funkcjonowanie obiektu. Nie jesteœmy tylko nastawieni na zysk. Mamy też swojš misję, więc realizujemy wiele projektów społecznych – mówił.

 

W tym roku było zrealizowanych blisko 20 wydarzeń całostadionowych jak koncerty, mecze czy gala KSW. - Odwiedziło nas ponad 1,5 mln osób – podał goœć.

W przyszłym roku na PGE Narodowy będzie gala boksu zawodowego. - Będzie także dwudniowy koncert Eda Sheerana. Kolejne 2 koncerty sš na etapie kontraktacji. Jeżeli się uda to będš to spektakularne wydarzenia. Mamy w planach też żużel, finał Pucharu Polski w piłce nożnej, Roztańczony PGE Narodowy – wyliczał Opara.

= Mam nadzieję, że uda się też zrealizować profesjonalnš strzelnicę – dodał.

Jeœli chodzi o powierzchnie biurowe, to obiekt jest skomercjalizowany na poziomie ponad 95 proc.

 

Pojawiła się informacja, że na stadionie majš być skoki narciarskie.

- Bardzo byœmy chcieli, ale z przyczyn logistycznych jest to bardzo skomplikowane. Wymagałoby rozebrania częœci dachu i trybun. Technicznie jest to możliwe, tylko koszty realizacji sš gigantyczne. Nie wiem czy od strony ekonomicznej ten projekt ma szansę na spięcie się - ocenił Opara.

Goœć w przyszłym roku liczy na podobny wynik stadionu. - Staramy się, żeby wszystkie linie biznesowe były zrealizowane przynajmniej w 100 proc. Liczę, że te 5-7 mln zł to jest wynik, który regularnie stadion PGE jest w stanie generować – stwierdził.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL