#RZECZoBIZNESIE: Bartosz Kaczorowski: Ciężko wejść na rynek niemiecki

aktualizacja: 01.09.2017, 14:35
Foto: tv.rp.pl

Wielkim wyzwaniem jest dla nas nadal rynek niemiecki. Chcemy również tam zdobyć akredytację – mówi Bartosz Kaczorowski, dyrektor zarządzający Assa Abloy Mercor Doors, gość programu Marcina Piaseckiego.

Assa Abloy Mercor Doors produkuje nie tylko drzwi przeciwpożarowe.

- Również przeciwpożarowe bramy i kurtyny rolowane. Jesteśmy wyspecjalizowani w segmencie, który zajmuje się oddzieleniami przeciwpożarowymi - tłumaczył Kaczorowski.

Przypomniał, że od ponad 3 lat firma jest częścią globalnego gracza Assa Abloy, który zajmuje się okuciami i zamkami.

- Jest to gracz większy, niż gracze nr 2, 3 i 4 razem wzięci – mówił.

Kaczorowski zaznaczył, że w Polsce Assa Abloy Mercor Doors ma 25 proc. udziału w rynku.

- Jesteśmy niekwestionowanym liderem w tej części Europy. Zatrudniamy ponad 350 osób – zdradził.

- 60 proc. naszej produkcji idzie na rynek polski. Jesteśmy też bardzo dużym graczem na rynku francuskim. Jesteśmy w Belgii, Luksemburgu czy krajach skandynawskich. Odnaleźliśmy się tam bardzo dobrze – dodał.

W najbliższych dniach uruchomiony zostanie drugi zakład produkcyjny w Płocku.

- Będzie specjalizował się w drzwiach profilowych - zaznaczył Kaczorowski.

Wyjaśnił, że wymagania co do drzwi przeciwpożarowych są jasno sprecyzowane przez wymogi prawne.

- Stawiamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko, nie tylko na papierze. Jako jedyny producent w Polsce posiadamy własny piec, własne laboratorium – mówił.

- Testujemy swoje drzwi wcześniej. Zanim będziemy się starali o akredytację produktu, to najpierw chcemy wiedzieć, że produkt spełnia nasze wymagania, które są wyższe niż w przepisach – dodał.

Ciekawe jest, że atesty i wymagania są różne w zależności od krajów.

- Wielkim wyzwaniem jest dla nas nadal rynek niemiecki. Chcemy również tam zdobyć akredytację – zapowiedział Kaczorowski.

Wzrastająca sprzedaż wynika z różnych aspektów.

- Stając się częścią globalnego gracza otworzyły się dla nas rynki. Jesteśmy w stanie wykorzystać w 100 proc. nasze moce produkcyjne. Tu jest duże pole do poprawy. Mamy sygnały od klientów, że są zainteresowani zwiększeniem zakupów u nas. To pokazuje, że nasze produkty cieszą się dużym uznaniem – tłumaczył gość.

- W najbliższym czasie chcemy wprowadzić na rynek nowy produkt z wyższej półki. Powinno być spore zainteresowanie. Na razie nie mogę zdradzić, co to będzie – dodał.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE