Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Berlinale

Berlinale 2017: Goršce nazwisko – Sebastian Lelio

Sebastian Lelio
AFP
Chile to dzisiaj jeden z najgorętszych punktów na filmowej mapie œwiata. I reżyserów z tego kraju coraz częœciej „kupuje” Ameryka.

Niedawno znakomicie poradził sobie w Stanach Pablo Larrain. Jego „Jackie” - film o kilku dniach z życia Jacqueline Kennedy, jakie nastšpiły po zabójstwie jej męża-prezydenta, z nominowanš do Oscara Natalie Portman w roli tytułowej.

Teraz w jego œlady idzie Sebastian Lelio. Zaraz po berlińskim pokazie „Fantastycznej kobiety” Chilijczyk wyleciał do Nowego Jorku, gdzie od 9 stycznia realizuje swój pierwszy obraz w języku angielskim.

„Nieposłuszeństwo” jest adaptacjš powieœci Naomi Alderman wydanej w 2006 roku. Akcja toczy w północno-zachodniej częœci Londynu. Bohaterka, Ronit, po œmierci ojca wraca do domu, do ortodoksyjnej żydowskiej rodziny. Tu bulwersuje wszystkich, gdy odżywa jej zakazany romans z najlepszš przyjaciółkš, która jest teraz żonš jej kuzyna.

Scenariusz napisała Rebecca Lenkiewicz, współautorka „Idy” Pawła Pawlikowskiego. W rolach głównych występujš Rachel Weisz i Rachel McAdams. Weisz jest również koproducentkš filmu.

W Berlinale Palast zaœ trwajš spekulacje, czy reżyser nie będzie musiał za dwa dni znów przeskoczyć przez ocean. Jego „Fantastyczna kobieta” wymieniana jest wœród faworytów festiwalu. 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL