Berlinale 2017: Gorące nazwisko – Sebastian Lelio

aktualizacja: 16.02.2017, 12:03
Sebastian Lelio
Sebastian Lelio
Foto: AFP

Chile to dzisiaj jeden z najgorętszych punktów na filmowej mapie świata. I reżyserów z tego kraju coraz częściej „kupuje” Ameryka.

REDAKCJA POLECA

Niedawno znakomicie poradził sobie w Stanach Pablo Larrain. Jego „Jackie” - film o kilku dniach z życia Jacqueline Kennedy, jakie nastąpiły po zabójstwie jej męża-prezydenta, z nominowaną do Oscara Natalie Portman w roli tytułowej.

Teraz w jego ślady idzie Sebastian Lelio. Zaraz po berlińskim pokazie „Fantastycznej kobiety” Chilijczyk wyleciał do Nowego Jorku, gdzie od 9 stycznia realizuje swój pierwszy obraz w języku angielskim.

„Nieposłuszeństwo” jest adaptacją powieści Naomi Alderman wydanej w 2006 roku. Akcja toczy w północno-zachodniej części Londynu. Bohaterka, Ronit, po śmierci ojca wraca do domu, do ortodoksyjnej żydowskiej rodziny. Tu bulwersuje wszystkich, gdy odżywa jej zakazany romans z najlepszą przyjaciółką, która jest teraz żoną jej kuzyna.

Scenariusz napisała Rebecca Lenkiewicz, współautorka „Idy” Pawła Pawlikowskiego. W rolach głównych występują Rachel Weisz i Rachel McAdams. Weisz jest również koproducentką filmu.

W Berlinale Palast zaś trwają spekulacje, czy reżyser nie będzie musiał za dwa dni znów przeskoczyć przez ocean. Jego „Fantastyczna kobieta” wymieniana jest wśród faworytów festiwalu. 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE