Zmiana w mBanku

aktualizacja: 12.09.2017, 19:12
Przemysław Gdański
Przemysław Gdański
Foto: materiały prasowe

Przemysław Gdański zrezygnował z funkcji wiceprezesa mBanku. Najprawdopodobniej zastąpi go Adam Pers.

Przemysław Gdański, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, złożył rezygnację z pełnionych funkcji. Rezygnacja nastąpi z dniem 25 października. Gdański nie podał przyczyn rezygnacji.

Z mBankiem związany jest od listopada 2008 r., kiedy objął funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną. W latach 1993 - 1995 pracował w IBP Bank, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie. W latach 2002 - 2006 był dyrektorem zarządzającym w BPH. Od maja do listopada 2006 r. był prezesem Calyon Bank Polska. Był też wiceprezesem BPH i po połączeniu także Pekao, odpowiadał za bankowość korporacyjną, rynków finansowych i inwestycyjną.

Maciej Leśny, przewodniczący rady nadzorczej mBanku, poinformował bank, że na stanowisko wiceprezesa zarządu banku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej będzie rekomendował powołanie pana Adama Persa, dyrektora zarządzającego ds. rynków finansowych w mBanku (przed laty pracował m.in. jako dyrektor Departamentu Rynków Finansowych Raiffeisen Bank Polska).

– Przemek Gdański swoją charyzmą i zaangażowaniem wyniósł obszar bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej mBanku na zupełnie nowy poziom. Podczas jego kadencji pozyskaliśmy ponad 8 tys. klientów korporacyjnych. Znacząco zwiększył się też poziom satysfakcji obsługiwanych firm i ich skłonność do polecania naszej oferty. Bardzo dziękuję Przemkowi – którego postrzegam jako niezwykle uzdolnionego, ambitnego i zaangażowanego człowieka – za te 9 lat i życzę powodzenia – mówi prezes Cezary Stypułkowski.

– Wyrażam wdzięczność prezesowi Cezaremu oraz koleżankom i kolegom z zarządu za naszą współpracę i pełne zrozumienia podejście do mojej decyzji. Jestem dumny z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć. Dzięki wytężonej pracy całego pionu bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, liczba klientów wzrosła o ponad 63 proc., a zysk z tej działalności wzrósł o 777 mln zł – porównując lata 2016 i 2009. Wiele wdrożonych przez nas produktów i narzędzi stało się punktem odniesienia dla rynku – mówi Przemysław Gdański.

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE