Alior wspiera finteki

Do kolejnego etapu programu HugeThing, wspieranego przez Aliora, wybrano dziewięć finteków. Bank poszukuje rozwiązań związanych z blockchain, biometrią, sztuczną inteligencją i internetem rzeczy.

Publikacja: 01.08.2017 15:10

Alior Bank

Alior Bank

Foto: Bloomberg

Na obecnym etapie, trwającym do 20 września, biorą one udział w serii warsztatów i wyjazdów mających pomóc im w rozwoju innowacyjnych projektów. Każda z firm ma szansę na uzyskanie finansowania w wysokości do 200 tys. zł i dalszą współpracę z Aliorem.

Szansa na przyśpieszenie rozwoju

HugeThing to czteromiesięczny program zapewniający start-upom z branży FinTech niezbędny mentoring, a także bezpośredni dostęp do potencjalnych inwestorów i finalnie komercjalizację projektów o największym potencjale. Partnerem obecnej czwartej edycji akceleratora jest Alior Bank, który poszukuje rozwiązań związanych z obszarami blockchain, biometrią, sztuczną inteligencją, a także internetem rzeczy. Warunkiem uczestnictwa w programie jest posiadanie MVP, czyli najprostszej wersji swojego produktu lub usługi, którą można testować bezpośrednio z klientem. Program przeznaczony jest przede wszystkim dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej, a wśród uczestników znajdują się zespoły z Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Czarnogóry.

Podczas obecnie trwającego etapu akceleracji, który zakończy się 20 września br., zaproszone do współpracy podmioty wraz z przydzielonymi opiekunami precyzują i rozwijają swoje cele strategiczne. Uczestnicy warsztatów będą mieli również okazję uczestniczyć w biznesowym „Speed Datingu" oraz wyjechać do Londynu i Berlina, gdzie wezmą udział w warsztatach i wydarzeniach FinTechowych, porównają swoje doświadczenia z lokalnymi start-upami i spotkają się z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

– Dla Alior Banku start-upy są ważnym partnerem do współpracy. Wspólne inicjatywy mają na celu tworzenie rozwiązań odpowiadających na potrzeby klientów, a nawet je wyprzedzających. Mam nadzieję, że w ramach programu rozwiniemy kilka ciekawych pomysłów i innowacji, które znajdą zastosowanie w naszej działalności – mówi Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer, dyrektor Innovation Lab Alior Banku.

Punktem wieńczącym czteromiesięczny program akceleracyjny będzie Demo Day, który odbędzie się 20 września. W tym dniu uczestnicy będą mieli szansę na zaprezentowanie swoich projektów i usług bezpośrednio przed potencjalnymi inwestorami i pozyskanie partnerów biznesowych.

W ramach współpracy Huge Thing i Alior Banku planowana jest kolejna edycja programu akceleracyjnego. Rekrutacja do piątej już edycji ruszy w sierpniu.

Kto przeszedł dalej

Spośród 15 podmiotów biorących udział w fazie preakceleracji, do zasadniczego etapu programu zakwalifikowano dziewięć start-upów:

AtticLab – darmowa platforma open-source oparta o technologię blockchain, służąca do zarządzania e-pieniędzmi i zasobami cyfrowymi

BillTech – platforma pozwalająca opłacać rachunki za pomocą jednego kliknięcia lub w pełni zautomatyzować cały proces

BmyBit – stworzenie systemu Personal Automated Trading System (PATS), który automatyzuje handel zasobami cyfrowymi

BNesis – integruje API i uczy systemy bankowe komunikowania się z systemami innych banków

Boson – tworzy sieć wirtualnych tożsamości z wieloma punktami weryfikacji, wykorzystuje technologię blockchain i umożliwia łatwiejszą współpracę z klientami z całego świata dzięki spełnianiu wymogów prawnych

Gleep – oparty na sztucznej inteligencji program do telekonferencji, który nie tylko tworzy jej zapis, ale także wyróżnia słowa kluczowe, pozwala wyszukać ważne wątki i podsumowuje ustalenia

Lendguru – wirtualny CFO, który pomoże małym i średnim firmom zoptymalizować finanse, zapewniając porady i narzędzia do podejmowania lepszych decyzji, opartych na danych i prognozach

More Money – oparty na sztucznej inteligencji asystent umożliwiający optymalizację zarządzania finansami osobistymi

Positiverse – jej rozwiązanie myConsents pomaga odzyskać kontrolę nad własnymi danymi osobowymi, aby móc samemu decydować kto, na jakich warunkach i w jakim celu może je wykorzystywać.

Na obecnym etapie, trwającym do 20 września, biorą one udział w serii warsztatów i wyjazdów mających pomóc im w rozwoju innowacyjnych projektów. Każda z firm ma szansę na uzyskanie finansowania w wysokości do 200 tys. zł i dalszą współpracę z Aliorem.

Szansa na przyśpieszenie rozwoju

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Banki
Saga frankowa drenuje banki. Czy uchwała Sądu Najwyższego coś zmieni?
Banki
Zmiany w zarządzie największego polskiego banku. Nowy wiceprezes PKO
Materiał Partnera
Kredyt Unia to wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO
Banki
Zysk Aliora nieco powyżej oczekiwań
Banki
Strata NBP w 2023 roku poszła w miliardy złotych. Adam Glapiński pod ostrzałem