Tanie kredyty z UE mają pomóc chronić klimat

aktualizacja: 19.06.2017, 06:43
Foto: Bloomberg

Ponad 75 mln euro na kredyty dla firm i samorządów trafi do Banku Ochrony Środowiska dzięki najnowszej pożyczce Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

REDAKCJA POLECA
19.06.2017
Nordyckie banki nie są atrakcyjne
kariera
Wulgaryzmy w pracy niedopuszczalne, chociaż powszechne
Ta szósta już linia kredytowa dla BOŚ jest przeznaczona dla małych i średnich firm oraz samorządów. – Poprzednie kredyty z linii EBI cieszyły się popularnością ze względu na atrakcyjne warunki finansowania – poinformował Piotr Lemberg, rzecznik prasowy BOŚ.
O środki z puli 75 mln euro mogą ubiegać się firmy z branży handlu, produkcji i energii, w pierwszej kolejności – na projekty zmniejszające emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Chodzi m.in. o termomodernizację obiektów, wymianę parku maszynowego, zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych czy pomp ciepła w firmie. Na szczegóły oferty przyjdzie jednak poczekać do III kwartału.
Firmy MSP mogą wziąć nawet do 12,5 mln euro. Kredyty z EBI mają długi okres kredytowania, niską marżę i prowizję banku. Wkład własny inwestora może wynosić tylko 15 proc., można też łączyć różne źródła finansowania. Aż 40 proc. z całej kwoty 75 mln pożyczki EBI ma trafić na inwestycje związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych, energią odnawialną czy efektywnością energetyczną. EBI musi bowiem udzielić ponad 25 proc. swoich kredytów na przeciwdziałanie skutkom zmiany klimatu.
EBI z BOŚ współpracuje od 14 lat i w tym czasie udzielił mu sześciu linii kredytowych o wartości 300 mln euro.
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE