Tanie kredyty z UE mają pomóc chronić klimat

aktualizacja: 19.06.2017, 06:43
Foto: Bloomberg

Ponad 75 mln euro na kredyty dla firm i samorządów trafi do Banku Ochrony Środowiska dzięki najnowszej pożyczce Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

REDAKCJA POLECA
19.06.2017
Nordyckie banki nie są atrakcyjne
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?
Ta szósta już linia kredytowa dla BOŚ jest przeznaczona dla małych i średnich firm oraz samorządów. – Poprzednie kredyty z linii EBI cieszyły się popularnością ze względu na atrakcyjne warunki finansowania – poinformował Piotr Lemberg, rzecznik prasowy BOŚ.
O środki z puli 75 mln euro mogą ubiegać się firmy z branży handlu, produkcji i energii, w pierwszej kolejności – na projekty zmniejszające emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Chodzi m.in. o termomodernizację obiektów, wymianę parku maszynowego, zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych czy pomp ciepła w firmie. Na szczegóły oferty przyjdzie jednak poczekać do III kwartału.
Firmy MSP mogą wziąć nawet do 12,5 mln euro. Kredyty z EBI mają długi okres kredytowania, niską marżę i prowizję banku. Wkład własny inwestora może wynosić tylko 15 proc., można też łączyć różne źródła finansowania. Aż 40 proc. z całej kwoty 75 mln pożyczki EBI ma trafić na inwestycje związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych, energią odnawialną czy efektywnością energetyczną. EBI musi bowiem udzielić ponad 25 proc. swoich kredytów na przeciwdziałanie skutkom zmiany klimatu.
EBI z BOŚ współpracuje od 14 lat i w tym czasie udzielił mu sześciu linii kredytowych o wartości 300 mln euro.
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE