Przyszłość frankowiczów oraz ustawy, która ma im pomóc, cały czas stoi pod znakiem zapytania

Spekulacje wokół możliwych zmian w ustawie frankowej testują siłę nerwów bankowych inwestorów. Na razie jednak nie ma nowych propozycji.

Publikacja: 08.05.2016 22:00

Podana przez agencję Reutersa informacja, jakoby polski rząd rozważał odstąpienie od forsowania przymusowego przewalutowania kredytów frankowych wywołała w piątek wzrost kursów bankowych akcji. Szybko jednak się okazało, że nie było podstaw do wyciągania takich wniosków i na decyzje w tej sprawie trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni. – Kancelaria Prezydenta powołała zespół niezależnych ekspertów, który pracuje nad zmodyfikowaną wersją ustawy. Koniec prac przewidziany jest na przełom maja i czerwca. Dopiero wtedy będzie można mówić o konkretnych: poprawionych lub uzupełnionych zapisach projektu tzw. ustawy frankowej. Dziś nie ma jeszcze w tym względzie żadnych konkluzji – tłumaczy Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego prezydenta.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Banki
Czy ratowanie Getin Noble Banku się zwróci? Potężne koszty
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Banki
EBC zażądał od dwóch wielkich banków, by wycofały się z Rosji. Ostatnie ostrzeżenie
Banki
Największy bank USA pozwał drugi bank Rosji. Groźba konfiskaty blisko 10 mld dolarów
Banki
Wakacje kredytowe mają zostać przedłużone. "Większość zagłosuje za tym pomysłem"
Banki
Kadrowa miotła dotarła do Banku Pekao. Kto zostanie prezesem?