Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Banki

Bankowy kredyt na samochód

Adobe Stock
Kredytem samochodowym sfinansować można nie tylko zakup samochodu, ale również motocykla, skutera, quada czy np. motorówki.

O pożyczkę potrzebnš na zakup wymarzonego œrodka lokomocji starać się można w banku jak i w autoryzowanym salonie sprzedaży wybranej marki, która współpracuje z danš instytucjš finansowš. Z takim kredytem łatwiej o dodatkowe ulgi i promocje.

Liczy się czas

Kredyt na zakup auta jest zwykle dużo tańszy od tradycyjnej pożyczki gotówkowej. Wišże się jednak z wieloma formalnoœciami, przez co procesowanie go przez bank może wynieœć więcej czasu niż w przypadku standardowego kredytu.

Bank jest właœcicielem

Kupujšc samochód finansowany przez bank należy liczyć się z tym, że nie będziemy jego jedynym właœcicielem. Bank wymagał będzie od nas cesji praw do zakupionego œrodka lokomocji. Bank zostanie wpisany do dowodu rejestracyjnego jako właœciciel i będzie nim aż do czasu spłaty zobowišzania. Kupowane auto, to dla niego zabezpieczenie w przypadku braku lub problemów w regulowaniu rat kredytu.

Będzie potrzebne autocasco

Banki potrzebujš często dodatkowych zabezpieczeń. Najpopularniejszym jest polisa AC. Autocasco, to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, którym można objšć samochód oraz jego wyposażenie przed kradzieżš, zniszczeniem lub uszkodzeniem.

Wkład własny

W przypadku zacišgnięcia kredytu celowego na zakup auta, bank może również wymagać wniesienia wkładu własnego. W tym warunku znaleŸć można jednak plusy. Im wyższy wkład własny, tym łatwiej negocjować stawkę oprocentowania pożyczki i prowizję za jej udzielenie.

Kredyt gotówkowy

Tym, którzy planujš zakup auta z drugiej ręki bardziej opłaci się kredyt gotówkowy. Można go uzyskać szybko i bez zbędnych formalnoœci – wystarczy pozytywna zdolnoœć kredytowa i udokumentowanie osišganych dochodów. Dodatkowo niewykorzystane œrodki, które z niego pozostanš, spożytkować można na dowolny cel. Takiej opcji nie ma w przypadku kredytu samochodowego - udzielany jest tylko i wyłšcznie na zakup pojazdu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL