Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Banki

Zmiany w zarzšdzie Alior Bank. Prezes podał sie do dymisji

Fotorzepa/Grzegorz
Pełnišcš obowišzki prezesa Alior Banku po rezygnacji Michała Chyczewskiego została Katarzyna Sułkowska.

Rada nadzorcza Alior Banku po przyjęciu rezygnacji Michała Chyczewskiego z pełnienia funkcji wiceprezesa zarzšdu i p.o. prezesa Alior Banku powierzyła kierowanie pracami zarzšdu obecnej wiceprezes Katarzynie Sułkowskiej - poinformował bank w komunikacie.

Chyczewski od niemal dziewięciu miesięcy czekał na zgodę KNF na objęcie przez niego funkcji prezesa banku.

"Rada Nadzorcza powierzyła kierowanie pracami Zarzšdu Pani Katarzynie Sułkowskiej, Wiceprezes Zarzšdu Alior Bank SA i upoważniła Przewodniczšcego Rady Nadzorczej Pana Tomasza Kulika do podpisania w imieniu Rady Nadzorczej wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Pani Katarzyny Sułkowskiej na Prezesa Zarzšdu Banku" - napisano w komunikacie.

Rada nadzorcza banku powołała także Marcina Jaszczuka na stanowisko wiceprezesa Alior Banku.

Katarzyna Sułkowska wiceprezesem Alior Bank została na poczštku grudnia 2011 roku. Była współautorem strategii Alior Banku na lata 2017 -2020.

W latach 2002 - 2007 była zatrudniona w Banku BPH na stanowisku dyrektora Zarzšdzajšcego Departamentem Windykacji Detalicznej.

W latach 1998 - 2001 pracowała w Citibank Polska gdzie pełniła funkcję naczelnika w Departamencie Windykacji.

Karierę zawodowš rozpoczęła w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie jako pracownik Wydziału Informacji, Analiz i Szkoleń. Ukończyła Akademię Ekonomicznš w Krakowie z dyplomem w dziedzinie finansów i bankowoœci.

Michał Chyczewski w przeszłoœci zwišzany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (dyrektor zarzšdzajšcy), PKO Bankiem Polskim SA (pierwszy wiceprezes Kredobank na Ukrainie), Bankiem BPH S.A. (starszy ekonomista) oraz grupš inwestycyjnš MCI (wiceprezes Private Equity Managers S.A., członek zarzšdu MCI Capital TFI S.A., członek zarzšdu Invia AS w Czechach).

Karierę zawodowš rozpoczšł w warszawskim biurze firmy doradczej Andersen w roku 2002.

W latach 2007-2009 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, odpowiedzialny za sektor instytucji finansowych, a w latach 2015-2016 Stały Przedstawiciel RP przy Œwiatowej Organizacji Handlu w Genewie.

Jest absolwentem szwajcarskiego uniwersytetu HSG w St. Gallen (International Executive MBA), programu menadżerskiego z zakresu fuzji i przejęć na Harvard Business School oraz kierunku metody iloœciowe i systemy informacyjne w Szkole Głównej Handlowej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL