Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

BZ WBK Press Foto

Zbigniew Boniek pociesza młodego zawodnika po przegranym meczu i bieg ekstremalny Runmageddon w Zabrzu – prace ślšskich fotoreporterów wśród 149 zdjęć, których nie da się zapomnieć

Bieg ekstremalny Runmageddon odbywajšcy się na hałdzie. Zabrze (Polska), 9 kwietnia 2016 r.
TOMASZ
Już 14 lipca (pištek) o g. 18.30 zapraszamy do Galerii Katowice (ul. œw. Jana 10) na wernisaż otwierajšcy wystawę pokonkursowš 13. edycji BZ WBK Press Foto. Wczeœniej o g. 16.30 odbędzie się spotkanie autorskie „Od pasji do profesjonalizmu” z lokalnymi laureatami konkursu. Wstęp wolny!

25 kwietnia już po raz trzynasty poznaliœmy laureatów konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto. Wœród nagrodzonych fotoreporterów sš m.in. Tomasz Jodłowski i Radosław KaŸmierczak ze Œlšska.

Laureatów tegorocznej edycji konkursu wyłoniło jury pod przewodnictwem Piotra Janowskiego w składzie: Joanna Kinowska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Monika Szewczyk-Wittek.Fotoreporterzy ze Œlšskazachwycili jurorów zdjęciami w kategorii Sport. Tomasz Jodłowski zdobył III miejsce za fotoreportaż z biegu ekstremalnego Runmageddon w Zabrzu. Natomiast Radosław KaŸmierczak, laureat III miejsca za zdjęcie pojedyncze, uchwycił niezwykły moment spotkania młodego piłkarza ze Zbigniewem Bońkiem.

- Nagrodzone zdjęcie zostało zrobione na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas finału turnieju „Z Podwórka na Stadion”, który ma popularyzować wœród dzieci i młodzieży piłkę nożnš. Mojš uwagę zwrócił pewien chłopczyk, który bardzo przeżywał, że jego drużyna przegrała mecz. Był załamany i głoœno płakał, nie mogšc znaleŸć dla siebie miejsca. Te jego niebywałe lamenty usłyszał prezes PZPN, legenda polskiej piłki Zbigniew Boniek. Podszedł do niego i próbował go pocieszyć. Nie wiem, co mówił, ale wydawał się na tyle przekonujšcy, że po kilku minutach chłopczyk przestał płakać – powiedział Radosław KaŸmierczak.

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodŸców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywajš tysišce imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekajšc przed wojnš, œmierciš i głodem.

Wystawie w Katowicach towarzyszš również dodatkowe atrakcje:

  • bezpłatne dwudniowe warsztaty fotograficzne „Od pasji do profesjonalizmu” prowadzone przez Karolinę Jonderko – laureatkę tegorocznej edycji konkursu,
  • spotkanie autorskie z Karolinš Jonderko oraz Tomaszem Jodłowskim i Radosławem KaŸmierczakiem, które odbędzie się 14 lipca o godz. 16.30
  • konkurs dla goœci odwiedzajšcych wystawę, w którym nagrodš głównš będzie aparat Instax mini 70 z filmem. Szczegóły konkursu będš dostępne w miejscu prezentacji wystawy.

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, partnerem technologicznym Fujifilm, a patronami medialnymi: dziennik Rzeczpospolita, TVP Kultura, Polskie Radio PR 1 oraz Interia.

 

GDZIE: Galeria Katowice (ul. œw. Jana 10, Katowice)

KIEDY: 14-31 lipca 2017 r.,

wernisaż – 14 lipca (godz. 18.30)

spotkanie autorskie z laureatami konkursu – 14 lipca (godz. 16.30)

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL