Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

BZ WBK Press Foto

Rusza nabór do 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto

materiały prasowe
Zawodowi fotoreporterzy mogš zgłaszać prace do kolejnej edycji konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto do 27 lutego.

Zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże przyjmowane sš w szeœciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport, Natura i Portrety.

Konkurs adresowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach, ale też dla freelancerów, których zdjęcia w cišgu ostatnich dwóch lat były publikowane przez minimum dwie redakcje.

Celem konkursu jest promocja dobrej fotografii dokumentalnej poprzez nagradzanie najlepszych zdjęć z Polski i œwiata autorstwa polskich fotoreporterów oraz ich prezentacja szerokiej grupie odbiorców w ramach cyklu szesnastu wystaw pokonkursowych w całej Polsce.

Nadesłane prace oceniać będzie Jury pod przewodnictwem Piotra Janowskiego. W składzie jury znaleŸli się także: Joanna Kinowska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Monika Szewczyk-Wittek.

- Z ogromnym zainteresowaniem czekam na zdjęcia zgłoszone do obecnej edycji konkursu. W ubiegłym roku zabrakło dobrych zdjęć w kategorii Sport i Natura. Mam nadzieję, że tym razem będziemy mile zaskoczeni, bo przecież dobrych zdjęć zrobionych przez profesjonalistów pasujšcych do tych kategorii jest wiele – powiedział Waldemar Kompała, wieloletni juror konkursu, zastępca dyrektora oddziału foto Polskiej Agencji Prasowej.

Obrady Jury odbędš się w marcu. Laureatów 13. edycji konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, poznamy w kwietniu.

W 2016 roku swoje prace do konkursu zgłosiło ponad 400 fotoreporterów. Jury oceniło ponad 6 tys. zdjęć, z których wyłoniło 156 najlepszych.

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, a partnerem technologicznym Fujifilm.

Regulamin konkursu oraz inne szczegóły dostępne sš na stronie www.bzwbkpressfoto.pl.

ródło: materiały prasowe

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL