Rusza nabór do 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto

aktualizacja: 17.02.2017, 19:58
Foto: materiały prasowe

Zawodowi fotoreporterzy mogą zgłaszać prace do kolejnej edycji konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto do 27 lutego.

Zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże przyjmowane są w sześciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport, Natura i Portrety.

Konkurs adresowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach, ale też dla freelancerów, których zdjęcia w ciągu ostatnich dwóch lat były publikowane przez minimum dwie redakcje.

Celem konkursu jest promocja dobrej fotografii dokumentalnej poprzez nagradzanie najlepszych zdjęć z Polski i świata autorstwa polskich fotoreporterów oraz ich prezentacja szerokiej grupie odbiorców w ramach cyklu szesnastu wystaw pokonkursowych w całej Polsce.

Nadesłane prace oceniać będzie Jury pod przewodnictwem Piotra Janowskiego. W składzie jury znaleźli się także: Joanna Kinowska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Monika Szewczyk-Wittek.

- Z ogromnym zainteresowaniem czekam na zdjęcia zgłoszone do obecnej edycji konkursu. W ubiegłym roku zabrakło dobrych zdjęć w kategorii Sport i Natura. Mam nadzieję, że tym razem będziemy mile zaskoczeni, bo przecież dobrych zdjęć zrobionych przez profesjonalistów pasujących do tych kategorii jest wiele – powiedział Waldemar Kompała, wieloletni juror konkursu, zastępca dyrektora oddziału foto Polskiej Agencji Prasowej.

Obrady Jury odbędą się w marcu. Laureatów 13. edycji konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, poznamy w kwietniu.

W 2016 roku swoje prace do konkursu zgłosiło ponad 400 fotoreporterów. Jury oceniło ponad 6 tys. zdjęć, z których wyłoniło 156 najlepszych.

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, a partnerem technologicznym Fujifilm.

Regulamin konkursu oraz inne szczegóły dostępne są na stronie www.bzwbkpressfoto.pl.

POLECAMY

KOMENTARZE