Krystyna Pawłowicz: Co jeszcze znaleziono w szafie Kiszczaka?

aktualizacja: 21.02.2016, 23:21
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz apeluje na Facebooku do szefa IPN Łukasza Kamińskiego, by ten ujawnił kogo jeszcze dotyczyły dokumenty znalezione w domu wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku.

REDAKCJA POLECA
03.03.2016
Krystyna Pawłowicz: Komisji Weneckiej już dziękujemy, niech współpracuje z "Gazetą Wyborczą"
21.02.2016
Udostępnią akta z domu Kiszczaka
21.02.2016
Wałęsa na blogu: Żona Kiszczaka wykonała prowokację
21.02.2016
Andrzej Halicki: Jarosław Kaczyński nie chciał Polski w NATO
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

18 lutego IPN ogłosił, że w dokumentach znalezionych w domu wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku jest m.in. własnoręcznie podpisane przez Lecha Wałęsę zobowiązanie do współpracy z SB. Dokumenty w sprawie TW "Bolka" (taki pseudonim miał nosić Wałęsa), zostaną upublicznione przez IPN 22 lutego. Według prezesa Instytutu, Łukasza Kamińskiego, są to dokumenty autentyczne. Jest to jednak jedynie część dokumentów znalezionych w domu byłego szefa SB.

"Panie Prezesie IPN proszę ujawnić co jeszcze znaleziono w domu Czesława Kiszczaka" - apeluje posłanka PiS. I dodaje, że "w wyniesionych pudłach były nie tylko dwie teczki dotyczące Lecha Wałęsy".

"Kogo i czego dotyczyły pozostałe materiały? Opinia publiczna ma prawo wiedzieć. Prowokuje Pan szum informacyjny którego skutkiem może być tylko dezinformacja i odwracanie uwagi od prawdy.
Czekamy na informację o całej przejętej zawartości >szafy Kiszczaka<" - pisze Pawłowicz.

POLECAMY

KOMENTARZE