Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Archiwum Kiszczaka

Paweł Kukiz: W demokratycznym państwie o winach "Bolków" decydujš sšdy

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"To, że Wałęsa "bolkował" jest dla mnie oczywiste od co najmniej 15 lat" - pisze na Facebooku Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15.

Kukiz przyznaje, że wczeœniej był przekonany iż "Wałęsa to postać krystalicznie czysta, robotniczo-chłopska".

Następnie lider ruchu Kukiz'15 stwierdza, że "broniłby Wałęsy własnš piersiš, gdyby ten po upadku PRL przyznał się do współpracy z SB. "Gdyby wtedy powiedział >tak, byłem Bolkiem bo Polska potrzebowała Kordiano-Konrada, bo tylko taka mogła być wówczas rewolucja... Bo nie mieliœmy karabinów... Bo tylko teoretycznie byliœmy Państwem... I dlatego udawałem, że jestem jednym z nich, udawałem bolszewickiego kapusia...

Następnie polityk stwierdza, że "z niewiadomych powodów Wałęsa tej spowiedzi nie dokonał". I dodaje, że byłoby Ÿle, gdyby wynikało to ze strachu "o siebie samego, o swoje ego, o to, że jednak gryzie sumienie". "Że zdaje sobie sprawę, iż tak naprawdę to w ogromnej mierze dzięki niemu do dziœ właœcicielami Państwa sš zdrajcy, potomkowie hołoty kolaborujšcej z Sowietami" - pisze Kukiz.

Kukiz wyraża jednoczeœnie obawę, że temat współpracy Wałęsy z SB stanie się w najbliższych miesišcach tematem, który wyprze z mediów dyskusje o "deficycie budżetowym, o niepełnosprawnych, 500plus, emeryturach, gospodarce". "W prawdziwie demokratycznym, wolnym kraju Ludu Drogi, Obywatele o winach bšdŸ niewinnoœci Bolków-nie-Bolków dowiadujš się z chwilš wydania wyroku przez Sšdy. Prawdziwie niezawisłe. A nie z prasy" - podsumowuje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL