Roman Giertych: Jarosław Kaczyński chce na miejsce Wałęsy wstawić innego Lecha

aktualizacja: 25.02.2016, 23:19
Foto: AFP

Trzeba zniszczyć historię, by zbudować Polskę wedle marzeń Jarosława Kaczyńskiego - przekonywał na antenie TVN24 Roman Giertych.

REDAKCJA POLECA

Giertych odniósł się w ten sposób do opublikowanych przez IPN dokumentów z tzw. archiwum Kiszczaka, z których wynika, że Lech Wałęsa w latach 1970-1976 był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Bolek". Sam Wałęsa twierdzi, że dokumenty te zostały sfałszowane.

 

Czytaj więcej:

Były wicepremier oskarżył polityków PiS, że powołując się na dokumenty z archiwum Kiszczaka "uderzają w historię Polski". - Mamy do czynienia z sytuacją, w której obiektywnie dla Polski to jest coś złego - dodał. Stwierdził jednocześnie, że uderzanie w Wałęsę jest "uderzaniem w historię Lecha Kaczyńskiego", który należał w pewnym okresie do bliskich współpracowników byłego lidera "Solidarności". 

 

Giertych przekonywał też, że Jarosław Kaczyński będzie zmierzać do wznowienia procesu lustracyjnego Lecha Wałęsy (obecnie Wałęsa ma status pokrzywdzonego przez SB). - IPN poszedł drogą służalczą wobec PiS-u i próbuje uczestniczyć w operacji, która ma przykryć nieudolność PiS-u w kilku zasadniczych elementach - ocenił.

Były wicepremier wyraził przekonanie, że prezes PiS zmierza do tego, by "w miejsce Lecha Wałęsy postawić innego Lecha". - Ale to się nie uda - dodał.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE