Muzealnicy znad Bałtyku

aktualizacja: 18.05.2017, 14:12
Foto: Muzeum Wisły w Tczewie

W Muzeum Wisły w Tczewie odbędą się warsztaty dla Muzeów Morskich z Europy Północnej.

REDAKCJA POLECA
24.05.2017
Archeologia: Będą badać ziemię zamiast kości
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Organizatorami są: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i Stowarzyszenie ICMM. Warsztaty, połączone z konferencją, będą największym spotkaniem specjalistów muzealnictwa morskiego w Europie oraz pierwszym tego typu, organizowanym w Polsce.

ICMM (International Congress of Maritime Museums) jest jedyną globalną organizacją zrzeszającą muzealników morskich z niemal wszystkich kontynentów. Do Stowarzyszenia należy około 200 instytucji z całego świata, w tym również Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. ICMM to także platforma wiedzy w zakresie muzealnictwa morskiego, podzielona na określone komisje, zajmujące się np. sprawami związanymi z archeologią morską lub kwestiami wystawienniczymi.

Obok wykładów i referatów dotyczących rozwiązań wystawienniczych, edukacji morskiej oraz dokumentacji 3D, uczestnicy warsztatów poznają od strony praktycznej nowatorskie rozwiązania konserwatorskie.  Na tczewskie warsztaty ICMM przybędą z referatami specjaliści z Danii, Islandii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemiec, Litwy i Rosji. 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE